Dienas Bizness

 • 29 sestdiena,
  aprīlis

  Vilnis, Raimonds, Laine

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8447

  USD: 1.0930

Finanses

Foto: Reuters/Scanpix

Naftas cena pirmo reizi 12 gadu laikā paslīd zem 32 dolāru atzīmes  6

Pirmdien naftas cena pasaules biržās pirmo reizi 12 gadu laikā saruka zem 32 dolāriem par barelu, raksta The Wall Street Journal.

Naftas cena ir pakāpeniski samazinājusies kopš 2014.gada un šajā gadā jau sarukusi par 10%. Tā rezultātā autobraucēji var priecāties par zemajām degvielas cenām.

Naftas cenas kritumu veicina pašreizējā situācija, kad naftas ražošanas apjomi pārsniedz piedāvājumu, pat neskatoties uz to, ka melnā zelta pārstrādes kompānijas jau ir samazinājušas izmaksas par miljardiem dolāru, kā arī ievērojami bremzējušas ieguves apjomus.

Rezultātā patlaban Volstrītas analītiķi samazina savas naftas cenas prognozes, sekojot cenai, kas katru dienu ir arvien zemāka. Analītiķi kā aizvien reālāku scenāriju saskata, ka naftas cena varētu paslīdēt zem 30 dolāriem par barelu, jo naftas rezerves turpinās palielināties, bet dolārs kļūs spēcīgāks.

Rezultātā pirmdien ASV vieglās jēlnaftas WTI cena februāra piegādēm saruka par 5,9% līdz 31,2 dolāriem par barelu, kas ir zemākā atzīme kopš 2003.gada decembra.

Savukārt Ziemeļjūras naftas markas Brent cena saruka par 6,2% līdz 31,48 dolāriem par barelu, kas ir zemākais līmenis kopš 2004.gada aprīļa.
 

Jaunākās ziņas kategorijā

Krievija piecās nedēļās otro reizi samazina procentu likmi

Krievija piecās nedēļās otro reizi samazina procentu likmi

Krievijas centrālā banka piektdien pieņēma lēmumu pēdējo piecu nedēļu laikā otro reizi samazināt bāzes procentu likmi, tādējādi cenšoties veicināt valsts ekonomikas atlabšanu. Banka bāzes procentu likmi pazemināja no 9,75% uz...

Reklāma