Nedēļu naftas cena noslēdza ar kāpumu, ko veicināja ASV melnā zelta rezervju apjoma samazinājums un vājāks dolārs, gaidot nākamās nedēļas Naftas eksportētājvalstu orgnanizācijas sanāksmi.

Pēdējo divu mēnešu laikā cena ir pieaugusi par aptuveni 40%, tirgus dalībnieku vidū valdot prognozēm, ka palēnināsies ASV naftas ražošanas apjomi.

Kaut arī daudzi tirgus dalībnieki paredz, ka OPEC turēsies pie sava lēmuma nesamazināt izlaides apjomus un turēt tos 30 miljonu barelu apmērā dienā, viņi tāpat vēros sanāksmi, lai uztvertu kādus mājienus vai signālus par organizācijas nākamajiem soļiem. Sanāksmes uzmetums, kas nonācis Reuters rīcībā, liecina, ka visdrīzāk naftas ražošanas apjomi nākamo pāris gadu laikā turpinās palielināsies, jo OPEC konkurenti, kas nav organizācijā palielinās savas darbības apjomus.

Jaunākie ASV Enerģētikas informācijas administrācijas dati liecina, ka ASV jēlnaftas rezerves sarukušas straujāk nekā gaidīts – par 2,8 miljoniem barelu.

Ziemeļjūras jēlnaftas Brent cena jūlija piegādēm piektdien palielinājās par 1% līdz 63,21 dolāram par barelu, bet ASV vieglās jēlnaftas WTI cena jūlija piegādēm pakāpās par 1,3% līdz 58,43 dolāriem par barelu. Piektdienas kāpums gan nespēja pārspēt iepriekšējo dienu cenu samazinājumu un kopumā nedēļu naftas cena noslēdz ar kritumu. Brent aizvadītajā nedēļā ir zaudējusi gandrīz 4%, bet WTI cena ir samazinājusies par 2%. Šis nedēļas kritums ir straujākais kopš marta vidus, un to veicināja tirgus dalībnieku bažas par potenciālo pārmērīgi lielo piedāvājumu tirgū.

Jāatgādina, ka kopš vēsturiski augstākā līmeņa sasniegšanas pērnā gada jūnijā – 115 dolāriem par barelu – naftas cena ir ievērojami samazinājusies un šā gada janvārī sasniedza 44 dolāru par barelu. Kopš tā laika naftas cena daļu zaudējumu gan ir atguvusi. 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra