Naftas cena samazinās

Finanses
2015. gada 23. februāris 11:47

Pirmdien naftas cena pasaules biržās saruka, jo tirgus dalībnieku vidū valdīja satraukums par pārmērīgajiem ražošanas apjomiem Ziemeļamerikā, raksta Reuters.

Sākotnēji naftas cena pakāpās līdz ar pieaugumu finanšu tirgos, kur valdīja optimisms par kārtējo reizi rasto risinājumu saistībā ar Grieķijas parāda jautājumu. Tomēr pēc tam naftas cena samazinājās, jo analītiķi izteicās, ka jēlnaftas tirgos aizvien ir pārmērīgi lieli ražošanas apjomi, īpaši ASV, kur rezervju apmēri patlaban ir rekordlieli.

Rezultātā ASV vieglās jēlnaftas WTI cena samazinājās līdz 50,72 dolāriem par barelu, bet Ziemeļjūras naftas Brent cena saruka līdz 60,17 dolāriem par barelu.

Vairāku starptautisko banku analītiķi pirmdien izteica prognozes, ka naftas cena turpinās samazināties.

«Mēs sagaidām, ka cenas tuvāko nedēļu laikā atgriezīsies zem 50 dolāriem par barelu, un tuvāko 2-3 mēnešu laikā var sasniegt 43 dolāru par barelu,» uzskata ANZ eksperti. Arī Barclays eksperti paredz, ka cenas tuvākajā laikā saruks.

Kopš gada sākuma ASV ražošanas apjomi gan ir samazinājušies, jo naftas ražotāji reaģē uz cenu samazinājumu. Paredzams, ka līdz šā gada pēdējam ceturksnim ASV naftas ražošanas apjomi sasniegs 440 tūkstošus barelu dienā. 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra