Naftas cena sarūk

Finanses
2015. gada 18. septembris 16:19

Piektdien naftas cena samazinājās pēc tam, kad ASV Federālo Rezervju sistēma nolēma atstāt bāzes procentu likmi esošajā līmenī, raksta MarketWatch.

Patlaban investoru vidū valda neskaidrība par likmes celšanas laiku.

Rezultātā Ņujorkas biržā ASV vieglās jēlnaftas cena oktobra piegādēm saruka par 3,2% līdz 46,53 dolāriem par barelu. Savukārt Ziemeļjūras naftas Brent cena samazinājās par 1,44% līdz 49,41 dolāram par barelu.

Paredzams, ka ASV likmes celšana naftas un izejvielu cenu varētu spiest uz leju, savukārt likmes atstāšana esošajā līmenī cenu varētu balstīt. Savukārt spekulācijas par turpmāko likmes virzienu visdrīzāk nākamo nedēļu laikā veicinās cenas svārstības tirgū.

Laikraksts Dienas Bizness jau rakstīja, ka naftas cena var sarukt arī līdz 20 USD atzīmei.

Naftas cenas nākotnes scenārijā lielākā daļa analītiķu iezīmē mērenu cenu palielināšanos, kur nākamgad melnā zelta cenas var vidēji būt ap 50 līdz 60 ASV dolāru par barelu koridorā. Ietekmīgas pasaules investīciju bankas gan ik pa laikam nekautrējās nākt klajā ar visai skaļām prognozēm, un, piemēram, Goldman Sachs pagājušās nedēļas beigās norādīja, ka naftas cena zināmu sakritību gadījumā var sarukt līdz pat 20 ASV dolāru par barelu atzīmei (runa par ASV vieglo jēlnaftu). Tas gan nav iestādes bāzes scenārijs, kurš paredz, ka ASV vieglās jēlnaftas cena nākamgad vidēji atrodas pie 45 ASV dolāru par barelu atzīmes. Jāpiebilst, ka iepriekš Goldman paredzēja, ka tā būs 57 ASV dolāru par barelu atzīme, bet piektdienas izskaņā West Texas Intermediate naftas nākamā mēneša piegāžu kontrakta cena atradās pie 44,8 ASV dolāru par barelu atzīmes.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra