Pirmdien naftas cena turpināja sarukt, sasniedzot zemāko līmeni kopš 2009. gada februāra, izskanot ziņām, ka Irāna plāno palielinot jēlnaftas ražošanas apjomus, raksta Bloomberg.

Tādējādi investoru vidū valda runas, ka Naftas eksportētājvalstu dalībnieki veicinās pārpalikuma veidošanos pasaulē.

Aizvadītajā nedēļā ASV vieglās jēlnaftas WTI cena saruka par gandrīz 11%, un pirmdien kritums turpinājās, cenai samazinoties par 1%.

Irānas naftas ministrs Amirs Hoseins Zamaninia sacījis, ka nepastāv gandrīz nekāda iespēja, ka Irāna atliks plānus palielināt piegādes apjomus, pat neskatoties uz cenu kritumu.

Naftas cena ir sarukusi līdz līmeņiem, kas nav redzēti kopš pasaules finanšu krīzes, jo Naftas Eksportētājvalstu organizācijas valstis patlaban vairs neievēro ražošanas apjomu ierobežojomus, lai paglabātu savas tirgus daļas, tādējādi veicinot pārpalikuma veidošanos. Šāda situācija, visticamāk, saglabāsies līdz nākamā gada nogalei.

Pirmdien WTI cena janvāra piegādēm samazinājās par 35 centiem līdz 35,27 dolāriem par barelu. Savukārt Brent cena janvāra piegādēm saruka par 49 centiem jeb 1,3% līdz 37,44 dolāriem par barelu.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra