Naftas cena svārstās ap 40 dolāriem

Finanses
2015. gada 20. novembris 10:41

Piektdien naftas cena nedaudz pakāpās, taču pēc tam atkal nedaudz samazinājās, un jaunākie dati uzrādīja, ka pieprasījums nedaudz palielinās, kaut arī lielais rezervju apmērs liecina, ka straujš cenas pieaugums nav gaidāms, raksta MarketWatch.

Šonedēļ ASV Enerģētikas informācijas administrācija ziņoja, ka valsts jēlnaftas rezerves pagājušajā nedēļā ir pieaugušas par 252 tūkstošiem barelu, kas ir ievērojami mazāk nekā analītiķu prognozētais 1,1 miljons barelu.

Tādējādi izskatās, ka patlaban ir palēninājusies naftas rezervju veidošana ASV.

ASV vieglās jēlnaftas WTI cena janvāra piegādēm Ņujorkas biržā saruka par 0,2% līdz 40,42 dolāriem par barelu, savukārt Ziemeļjūras Brent markas naftas cena janvāra piegādēm Londonas ICE Futures biržā samazinājās par 0,1% līdz 44,13 dolāriem par barelu.

Kompānijas Energy Aspec naftas analītiķis Virendrs Čauhans uzskata, ka pašreizējais naftas pieprasījums izskatās ļoti veselīgs. Viņš norāda, ka bažas par Ķīnas pieprasījuma bremzēšanos daļēji slāpē straujāis Indijas pieprasījuma pieaugums, un šī valsts drīzumā varētu pārspēt Japānu un ierindoties otrajā vietā naftas importētājvalstu vidū aiz Ķīnas.

Eksperts prognozē, ka tuvākajā laikā naftas cena būs ļoti atkarīga no virsrakstiem pēc nākamā mēneša Naftas eksportētājvalstu organizācijas sanāksmes. Ja grupa paziņos par ražošanas apjomu samazināšanu, pieprasījums varētu palielināties. Paredzams, ka Saūda Arābija, kas ir būtisks grupas dalībnieks, nepaziņos par ražošanas apjomu samazināšanu par spīti zemajām cenām.

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra