Pirmdien Ziemeļjūras vieglās jēlnaftas Brent cena turējās zem 60 dolāru atzīmes, jo daudzsološie ASV darba tirgus dati turpināja virzīt dolāra vērtību augšup, raksta Reuters.

Brent cena saruka par 13 centiem līdz 59,6 dolāriam par barelu. Iepriekšējā tirdzniecības sesijā tā samazinājās par 75 centiem. Pagājušajā nedēļā naftas cena saruka par 4,6%, kas bija lielākais kritums kopš janvāra pirmās nedēļas.

Savukārt ASV vieglās jēlnaftas WTI cena pieauga par 4 centiem līdz 49,65 dolāriem. Šīs markas naftas cena piedzīvo kritumu jau trešo nedēļu pēc kārtas.

Goldman Sachs eksperti pārskatā prognozē, ka naftas cena varētu dzēst nesen gūtos plusus, pieaugot pasaules rezervēm. Bankas analītiķi paredz, ka ASV naftas cena samazināsies līdz aptuveni 40 dolāriem par barelu.

Laika periodā starp janvāri un februāri naftas cena pieauga par gandrīz trešdaļu, ko veicināja piegādes traucējumi Tuvajos Austrumos un spēcīgais pieprasījums ziemas sezonā. Tomēr tagad tirgus dalībnieku uzmanība ir vērsta uz dolāru.

«ASV dolāra vērtība turpina augt. Īstermiņā būtiskākais faktors būs dolārs, nevis kas cits,» norāda OptionsXpress tirgus analītiķis Bens LeBruns.

Brent nafta šajā nedēļā turēsies 55,36-63,04 dolāru robežās, paredz Phillipn Futures eksperti. Savukārt WTI cena, pēc viņu domām, būs 48,45-55,02 dolāru robežās.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra