Naftas cena piedzīvo ilgāko kritumu kopš 1986.gada marta, ko veicina Naftas eksportētājvalstu organizācijas izteiktās prognozes par vājāku pieprasījumu pēc tās saražotās naftas, raksta Bloomberg.

OPEC paredz, ka šajā gadā pieprasījums pēc organizācijas ražotās naftas sasniegs vidēji 28,8 miljonus dienā, kas ir zemākais apjoms 12 gadu laikā.

Pērn naftas cena saruka par gandrīz 50%, kas ir straujākais kritums kopš 2008. gada finanšu krīzes, ko veicināja lielais rezervju kāpums, jo ASV ražošanas apjomi sasnieguši lielākos apmērus gandrīz 30 gadu laikā. Tāpat OPEC pērnā gada nogales sanāksmē noraidīja aicinājumu samazināt ražošanas apjomus. OPEC pagājušā gada decembrī ražoja aptuveni 30,2 miljonus barelu dienā. Paredzams, ka OPEC daļa pasaules tirgū saruks līdz 31,2%.

Šonedēļ vairākas starptautiskās bankas, tostarp, Goldman Sachs un Societe Generale samazināja naftas cenas prognozi.

Piektdien ASV vieglās jēlnaftas WTI cena sasniedza 46,6 dolārus par barelu. Cena šajā nedēļā ir sarukusi par 3,6%. Savukārt Brent marta piegādēm pakāpās par 25 centiem līdz 48,52 dolāriem par barelu. Bloomberg aptaujātie eksperti paredz, ka WTI cena nākamnedēļ turpinās samazināties. 22 no 40 analītiķiem paredz kritumu.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra