Trešdienu naftas cena noslēdza ar straujāko kāpumu aptuveni trīs mēnešu laikā, raksta MarketWatch.

Jaunākie ASV valdības dati atklāja, ka jēlnaftas piegādes apjomi nedēļas laikā auguši lēnāk nekā tika prognozēts – par 3,4 miljoniem barelu, savukārt destilāta rezerves sarukušas straujāk nekā gaidīts.

Rezultātā ASV vieglās jēlnaftas WTI cena pieauga par 6,3% jeb 2,74 dolāriem līdz 45,94 dolāriem par barelu. Tā ir augstākā cena kopš 20.oktobra un straujākais kāpums kopš 31.augusta. Savukārt Ziemeļjūras naftas Brent cena pieauga par 2,24 dolāriem jeb 4,8% līdz 49,05 dolāriem par barelu.

Laikraksts Dienas Bizness jau rakstīja, ka pašlaik, kad pasaules lielākajos akciju tirgos atkal vērojams pieaugums, liela uzmanība pievērsta tām akcijām, kuru vērtība pirms tam samazinājusies straujāk. Šajā ziņā uz pārējo fona izceļas daudzu naftas ieguves kompāniju akcijas, trešdien vēsta laikraksts Dienas Bizness.

To cenas ilgstoši visai strauji samazinājušās, kam, protams, ir arī samērā loģisks pamatojums. Naftas cena gada laikā ir sarukusi aptuveni par 45% (un kopš pagājušā gada jūnija – jau par 60%), kas samazina šādu uzņēmumu peļņu un gaismā izceļ arī citas to finanšu vājības.


Pašlaik daudzi tirgus dalībnieki lēš, ka vidējā termiņā naftas cena stabilizēsies aptuveni 60 līdz 70 ASV dolāru par barelu koridorā. Tāpat daudzas lielās naftas kompānijas iepriekšējo ceturkšņu laikā ir strauji samazinājušas savas izmaksas. Valdot šādam fonam, pēdējo nedēļu laikā tirgus dalībnieku noskaņojums attiecībā pret naftas kompāniju vērtspapīriem ir uzlabojies – varētu pat teikt, ka lielā mērā pie kopējās tirgus izaugsmes vainojams straujāks enerģijas sektora kompāniju akciju cenu pieaugums. Šonedēļ arī liela daļa pasaules naftas nozares milžu paziņos par savu iepriekšējā ceturkšņa veikumu. Katrā ziņā pēdējie gadi konstanti ir pierādījuši, ka jebkādus straujākus akciju izpārdošanas viļņus investoriem ir izdevīgi izmantot, lai sev interesējošos vērtspapīrus iegādātos lētāk – pēc krituma ātri vien akciju cenas vēl sparīgāk pieaug.

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra