Pagājuši 20 gadi, kopš dibināta Rīgas birža, un tās nosaukums patlaban ir Nasdaq Riga.

Patlaban vērtspapīru birža Nasdaq Riga ir vienīgais licencētais regulētā vērtspapīru tirgus organizētājs Latvijā un tās galvenais uzdevums ir nodrošināt vērtspapīru tirdzniecību, kā arī gādāt, lai tirgus būtu caurspīdīgs.

Birža saved kopā ieguldītājus, kuriem ir brīvi līdzekļi, uzņēmumus, kuri vēlas piesaistīt papildus kapitālu un biržas biedrus - bankas un brokeru sabiedrības, kuri darbojas kā starpnieki ieguldītāju vārdā un izpilda vērtspapīru rīkojumus, izmantojot elektronisku tirdzniecības sistēmu.

Biržā Nasdaq Riga kotētos vērtspapīrus var pirkt vai pārdot tikai ar Nasdaq Riga biedru - licencētu banku vai brokeru sabiedrību - starpniecību.

Biržā Nasdaq Riga tiek izmantota starptautiska vērtspapīru tirdzniecības sistēma INET, kuru lieto biržas Zviedrijā, Somijā, Dānijā, Islandē, Igaunijā un Lietuvā.

Kopš 2004.gada aprīļa Nasdaq Riga ir Ziemeļvalstu-Baltijas biržu alianses NOREX biedrs. Biržas lielākais īpašnieks ir Nasdaq OMX grupā ietilpstošais Nasdaq OMX Nordic, Oy (Somija), kuram pieder 92.98% akciju. Otrs biržas akcionārs ir AS Rietumu banka ar 7.02% . Biržai Nasdaq Riga pieder 100% Latvijas Centrālā depozitārija akciju, liecina biržas dati. 

Galerijā augstāk iespējams iepazīties ar biržas attīstību 20 gadu laikā!

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra