Nedēļa zem «Kuģniecības» zīmes

Finanses
2003. gada 12. septembris 21:07

Andis Staģis
Vērtspapīru tirgus analītiķis
Rīgas Fondu birža


Aizvadītajā nedēļā Latvijas kuģniecības akcijas cena sasniedza rekordu kopš 2002.gada 26.jūnija, kad uzņēmuma akcijas tika iekļautas biržas Oficiālajā sarakstā. Līdz šim visaugstākā cena ar Latvijas kuģniecība akcijām - 0.39 lati - tika reģistrēta pagājušā gada 9.jūlijā. Otrdien dienas vidējā svērtā cena Latvijas kuģniecība akcijām bija 0.38 lati, bet jau trešdien akciju vērtība pieauga par 1 santīmu līdz 0.39 latiem. Līdz nedēļas beigām akcijas saglabāja sasniegto un, jāpiemin, ka piektdienas tirdzniecības sesijā tika noslēgts viens darījums, kur īpašniekus mainīja 1000 akcijas un vienas akcijas cena sasniedza 0.40 latus, kas ir visaugstākā cena darījumos ar Kuģniecības akcijām, kas noslēgti biržas nepārtrauktajā tirgus segmentā par mainīgajām cenām.

Latvijas kuģniecības akciju cenas kāpums atrodas uzmanības centrā, jo šodien notiks uzņēmuma 11 515 086 akciju izsole biržā.

Nedēļas kopējais apgrozījums ar biržas sarakstos iekļautajiem vērtspapīriem bija 4.63 miljoni latu, tajā skaitā darījumi ar akcijām veidoja 4.14 miljonus latu lielu apgrozījumu, bet prasījuma vērtspapīru tirgus apgrozījums - 485.67 tūkstošus latu.

Ceturtdien 3.56 miljonu latu apmērā notika ievērojams ārpusbiržas darījums ar Liepājas metalurga akcijām, kas uzņēmumam nodrošināja nedēļas lielāko akciju apgrozījumu - 3.59 miljoni latu. Ievērojamāko akciju cenas procentuālo pieaugumu par 15.79% līdz 0.22 latiem sasniedza Kaijas akcijas.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra