Analītiķi visai izvairīgi prognozē situācijas turpmāko attīstību finanšu un dabas resursu tirgos. Daļa analītiķu norāda, ka pēc pagājšnedēļ vērojamā "uzrāviena", kad būtiski palielinājās gan akciju cenas, gan dolāra vērtība, tirgus dalībnieki centīsies fiksēt peļņu, t.i. cenu pieaugumu "uz papīra" pārvērst sava naudas konta vērtības pieaugumā. Turklāt no Irākas pienākošā informācija ir visai pretrunīga un nesniedz priekšstatu par iespējamo kara ilgumu. Līdz ar to netiek izslēgta iespēja, ka pretrunīgā informācija sekmēs tirgus dalībnieku centienus "iziet" no tirgus un nogaidīt, līdz situācija stabilizējas.

Maz ticams ir arī naftas cenu straujš kritums tupmāk. Daudzi tirgus dalībnieki cerēja, ka līdz ar kara sākšanos naftas tirgus "sargsuņi" - Starptautiskā Enerģētikas aģentūra (IEA) un ASV Enerģētikas Informācijas administrācija (EIA) atvērs Stratēģiskās naftas rezerves, taču pašreizējā informācija liecina, ka šāds solis tuvākajā laikā, visticamāk, netiks sperts. Otrkārt, ārkārtīgi straujais naftas cenu kritums ir ne pa jokam satraucis Naftas Eksportētājvalstu organizācijas (OPEC) valstis. OPEC vadītāji nedēļas nogalē nāca klajā ar paziņojumu, ka gadījumā, ja cenas turpinās kritumu, naftas piegādes tirgiem tiks "nogrieztas" bez brīdinājuma, norādot, ka jebkurā gadījumā OPEC turpinās uzmanīt tirgu un reaģēt, ja pēkšņi parādīsies papildu pieprasījums pēc naftas.

Jāatgādina, ka pieprasījums pēc naftas produktiem ir samērā zems un būtisks tā pieaugums pasaulē šogad prognozēts netiek.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra