Dienas Bizness

 • 23 svētdiena,
  aprīlis

  Jurģis, Juris, Georgs

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8372

  USD: 1.0698

Finanses

Dienas tēma: Ieviest vai neieviest arī Latvijā reinvestētās peļņas nodokļa atlaidi?  9

Tuvāko mēnešu laikā būs jāizdara izvēle — ieviest vai neieviest arī Latvijā reinvestētās peļņas nodokļa atlaidi, trešdien raksta laikraksts Dienas Bizness.

Šādai idejai ir gan savi ieguvumi, gan arī blaknes, tāpēc ir vajadzīga rūpīga analīze. Tāds ir DB aptaujāto uzņēmēju secinājums. Daudzi nelielo uzņēmumu īpašnieki pozitīvi vērtē ideju atbrīvot reinvestēto peļņu no uzņēmumu ienākuma nodokļa (UIN) maksāšanas, taču svarīgākais esot detaļas, kuras šo ideju varot sabojāt. Proti, ir jautājumi cik liela būs UIN likme? Vai tā paliek pašreizējo 15% apmērā vai tomēr tiek palielināta? Vai reinvestētās peļņas atbrīvošana no UIN, neskar citu UIN atlaižu eksistenci? Vai šī kārtība visiem uzņēmumiem kļūs obligāta vai arī tā būs brīvprātība pašu uzņēmēju izvēle? Vai tiks attiecināta uz visiem vai arī tikai uz mazajiem un vidējiem uzņēmumiem?

Bez tam, kā uz šīm novitātēm raudzīsies ārvalstu investori un arī tie vietējie uzņēmumi, kuri jau ir investējuši un tagad cenšas atpelnīt iepriekš ieguldīto? Tie ir tikai daļa no plašā jautājumu klāsta, kas ir uzņēmējiem. Tieši minēto jautājumu dēļ ir svarīga ne tikai diskusija, bet arī izpratne, lai saprastu, ko šādas izmaiņas nozīmēs un kādas tām var būt sekas. Lai nebūtu tā, ka pašreizējā daudz kritizētā un nepilnīgā UIN sistēma «pēkšņi» izrādītos labāka par tik ļoti gaidīto jauno. Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola norāda, ka lēmums par reinvestētās peļņas neaplikšanu būs jāpieņem valdībai un uzņēmējiem kopīgi jaunās nodokļu stratēģijas ietvaros, par kuru vienošanas jāpanāk līdz šā gada 31. martam.


Visu rakstu Lielo ieguvumu vietā var būt zaudējumi lasiet trešdienas, 11.janvāra laikrakstā Dienas Bizness!

 

Saistītie raksti

Komentāri

 • canny

  pirms 3 mēnešiem, 2017.01.11 07:59

  +9 -3

  domaaju, ka lielaaks atbalsts buutu drakstiska neapliekamaa alga sminimuma paaigtinaashana,kaa tas ir ee un lt. ja klausam pashus politkjus, mee snevaram ignoreet to, aks notiek kaiminjjos. mums ir jaaiet liidzi....
  savaadaak jau tagad latvija visvairaak atpaliek no kaiminjiem, pat putina krievijaa esot labaks klimats biznesam.

  • vārds

   pirms 3 mēnešiem, 2017.01.11 09:09

   +2 -4

   To var, bet vienlaikus ir jāpaceļ UIN, jo tur tas ir lielāks un sedz starpību.

  • canny

   pirms 3 mēnešiem, 2017.01.11 10:28

   +3 -4

   pilniigi iekriitu. var pacelt liidz kaiminju videejam liimenim.

 • Krusts

  pirms 3 mēnešiem, 2017.01.11 09:08

  +0 -2

  Bankām un monopoliem vajadzētu reinvestētās peļņas nodokļa atlaides! Latvija var to atļauties un tas ir vajadzīgs!

 • he

  pirms 3 mēnešiem, 2017.01.11 09:17

  +9 -1

  reinvestēto peļņu nevajadzētu aplikt ar nodokli, jo tas stimulētu ieguldīt tieši Latvijā. Ja tagad, piemēram, uzņēmums nopelna naudu un plāno paplašināties, tad viņš izvēlas jebkuru no Baltijas avlstīm, jo nav nekāda atvieglojuma, lai to būtu izdevīgāk darīt Latvijā. Bet, ja reinvestēto peļņu neapliktu ar nodokļiem, tad Latvijā reģistrētam uzņēmumam jau uzreiz būtu izdevīgāk par 15% ieguldīt tieši Latvijā.
  + neaizmirstam arī, ka, ja šobrīd pēc UIN nomaksas uzņēmuma īpašnieks domā, vai investēt uzņēmumā, vai labāk izņemt sev, tad turpmāk būs izdevīgāk (un lielāka varbūtība, ka tieši izvēlēsies) investēt uzņēmuma attīstībā. Tas savukārt uzlabos uzņēmuma konkurētspēju, kas v'[elāk tāpat atnesīs valstij vairāk nodokļus un īpašniekam lielāku peļņu.

  • neķer kreņķi

   pirms 3 mēnešiem, 2017.01.11 09:26

   +8 -0

   Ieviešot šo nodokļa atlaidi būtu jāpadomā par citiem UIN 13 izņēmumiem, atstāt tos vai atcelt? Drīzāk ir jārunā par nodokļu sistēmas vienkāršošanu, jo šobrīd ar n-tajiem izņēmumiem un dažādām likmēm tā tiek grauta!

  • Zemu vērtēts komentārs. Parādīt...

   pp

   pirms 3 mēnešiem, 2017.01.11 10:01

   +0 -3

   Investoram, kurš plāno investēt 5 miljonus Latvijā vai Lietuvā vai Igaunijā, mērķis ir skaidrs - cik varēs nopelnīt un cik no nopelnītā varēs aizvest pēc vairākiem gadiem mājās. Reinvestētās peļņas beznodokļu ieguldīšana ir laba iespēja attīstīt uzņēmumu, bet paaugstināta peļņas nodokļa likme peļņas izņemšanas gadījumā nolīdzsvaro vai pat samazina izņemamo peļņu nākotnē.
   Latvijas budžeta situācija neļauj šobrīd samazināt kādu nodokli - tikai palielināt.
   Jautājums valdībai un visiem sociiālajiem partneriem ir skaidrs - kā pārbīdīt esošos nodokļus tādā veidā, lai tie būtu samaksājami, nodrošinātu lielāku sociālo vienlīdzību un nodrošinātu labu bāzi ekonomiskai attīstībai...

 • G.

  pirms 3 mēnešiem, 2017.01.11 09:44

  +6 -3

  Ir pamatotas aizdomas, ka tieši šī atlaide ir par pamatu Igaunijas acīmredzamajam ekonomikas paātrinājumam salīdzinājumā ar Latviju.

  • pp

   pirms 3 mēnešiem, 2017.01.11 10:05

   +6 -3

   Vēl pamatotākas aizdomas, ka tieši tiesiskuma sistēmas - tiesu, policijas un pārējo valsts institūciju neitrālāka darbība ir pamats labākai dzīvei, jo nodrošina vienlīdzīgākus noteikumus un caurspīdīgāku darbību.
   Ko līdz, ka kāda tiesībsargājoša institūcija Latvijā aiz rokas pieķer lielus shēmotājus, ja caur Visu Latvijai ilggadīgi uzturēto tieslietu sistēmu var rafinēti atpirkties un palikt mazsodītam?
   Tūlīta atkal visi skries un savēlēs auseklīšbandītus pilnas pašvaldības un Saeimu, jo tak atkal krievi nāk un Ušakovs Latviju tūlīt pievienos Krievijai...

Reklāma