Dienas Bizness

 • 23 ceturtdiena,
  marts

  Mirdza, Žanete, Žanna

 • Eiro kalkulators

   EUR  LVL
 • Valūtu kursi

  GBP: 0.8627

  USD: 1.0786

Finanses

Avots: freeimages.com

Kāds būs īpašuma nodokļa liktenis?  45

Kadastrālo vērtību nekustamā īpašuma nodokļa aprēķināšanai ierobežos, tās griestu pieaugumu varētu ierobežot līdz 10%

Tādu iespējamo risinājumu nekustamā īpašuma nodoklim (NĪN) Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē iezīmēja Finanšu ministrijas parlamentārais sekretārs Edgars Putra. Viņš norāda, ka varētu mainīt metodiku un pāriet uz kadastrālās vērtības noteikšanu četru gadu griezumā, tādējādi izvairoties no straujiem lēcieniem un arī kritumiem. «Kadastrālās vērtības pieauguma ierobežojums un līdz ar to arī nekustamā īpašuma nodokļa ierobežojums sekmīgi jau strādā attiecībā uz lauksaimniecības zemi,» uzsvēra E. Putra.

DB jau iepriekš rakstījis par vairākiem iespējamiem risinājumiem, piemēram, ieviest ar NĪN nepaliekamo platību, šī nodokļa aprēķinā izmantot atlaidi par katru mājoklī deklarēto personu. Jāatgādina, ka Saeimā iesniegta manabalss.lv iniciatīva atbrīvot no nodokļa vienīgo mājokli vai tam piemērot būtiski mazāku likmi. Saeimas deputāts Andris Bērziņš aicināja izvērtēt jautājumu par vienīgā mājokļa NĪN. Viņaprāt, vajadzētu atdalīt tos, kuriem ir vienīgais mājoklis no tiem, kuriem ir vairākas mājas un kuriem tas ir bizness. Deputāts atgādināja neseno vēsturi, kad valstij nebija iespēju cilvēkam nodrošināt mitekli un aicināja iedzīvotāju mājokļa jautājumu risināt pašiem. Rezultātā cilvēki ņēma kredītus un risināja mājokļa jautājumu, bet tagad nonākuši situācijā, kad par savu uzņēmību vēl saņem arī sodu – milzīgu NĪN rēķinu.

Visu rakstu Īpašuma nodokļa liktenis joprojām neskaidrs lasiet 20. marta laikrakstā Dienas Bizness.

Saistītie raksti

Jaunākās ziņas kategorijā

Īri Brexit dēļ brauc apskatīt Latvijas robežu

Īri Brexit dēļ brauc apskatīt Latvijas robežu  1

Gatavojoties kaimiņvalsts Lielbritānijas aiziešanai no Eiropas Savienības, Īrijas nodokļu un muitas administrācija šomēnes viesojās Latvijā, lai apgūtu robežas sargāšanu, informē Latvijas Valsts ieņēmumu dienests (VID). Īri jau tagad...

Reklāma