Trešdien, 23. novembrī, pulksten 8.45 pie Latvijas Republikas Saeimas notiek pikets-sapulce, ar mērķi atturēt Saeimas deputātus no lēmuma likvidēt mikrouzņēmuma nodokli, informē piketa rīkotāji. Šis likumprojkts iekļauts budžeta likumprojektu paketē, un par to plānots balsot steidzamā kārtā 23. novembra ārkārtas sēdē.

Piketa ieraksts skatāms db.lv Facebook profilā.

Tāpat piketā plānots pieprasīt atcelt obligātās sociālās iemaksas, kas mikrouzņēmumu nodokļa (MUN) maksātājiem jau no nākamā gada būs jāmaksā ik mēnesi, pat, ja konkrētajā periodā uzņēmums neguva ienākumus. Organizējot piketu, aptaujāti daudzi MUN maksātāji, kuri atzinuši, ka obligātās sociālās iemaksas 97 eiro apmērā būs iemesls atlaist darbiniekus, samazināt algas vai pavisam pārtraukt uzņēmējdarbību. Vairāki mazie uzņēmēji atzinuši, ka, ja MUN tiks atcelts, tad viņiem nākšoties emigrēt no Latvijas un no jauna uzsākt savu biznesu kādā citā, mazajai uzņēmējdarbībai labvēlīgākā valstī.

Piketu-sapulci pieteikušas privātpersonas-mikrouzņēmuma nodokļa maksātāji, kuriem tieši šis nodoklis ar atvieglotajiem nosacījumiem nesen ļāvis uzsākt savu uzņēmējdarbību. MUN likvidēšana, kā arī līdz tam noteiktās obligātās sociālās iemaksas finansiāli liegs attīstīt darbību, jo citi nodokļa maksāšanas režīmi konkrētā situācijā nav piemēroti un izdevīgi.

Piketā-sapulcē aicināti piedalīties Latvijas mikrouzņēmumu pārstāvji un pašnodarbinātās personas, kā arī viņu atbalstītāji.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Karikatūra