Šā gada deviņos mēnešos Nordea banka Latvijā strādājusi ar 25,3 miljonu eiro, informē bankas pārstāvji.

Kopējie ieņēmumi palielinājušies par 28%, salīdzinot ar pērnā gada periodu, sasniedzot 52.2 miljonus eiro. Tīrie procentu ieņēmumi saglabājušies stabilā līmenī; komisiju ieņēmumi pieauguši 8%, salīdzinot ar pagājušā gada periodu, sasniedzot 7,4 miljonus eiro.

Kopējais noguldījumu portfelis uzrāda stabilu pieaugumu, sasniedzot kopējo apjomu 1,6 miljardu eiro apmērā, ko galvenokārt skaidro ar apjomu pieaugumu privātpersonu apkalpošanas segmentā (par 10%, salīdzinot ar pērnā gada attiecīgo periodu). Noguldījumu portfelis korporatīvajā biznesā uzrāda nelielu samazinājumu par 1%, salīdzinot ar pērnā gada periodu un pieaugumu par 15% pret šī gada iepriekšējo ceturksni. Kopējie aizdevumu apjomi saglabājušies iepriekšējā līmenī 2,65 miljardu eiro apmērā.

«Šajā ceturksnī turpinām uzrādīt spēcīgus peļņas rādītājus, ko galvenokārt ietekmējušas mērķtiecīgi veiktās aktivitātes, lai stiprinātu attiecības ar mājas bankas klientiem privātpersonu un uzņēmumu segmentā. Neraugoties uz samērā vājiem ekonomiskās izaugsmes tempiem gada sākumā un nedaudz labākiem izaugsmes rādītājiem trešajā ceturksnī, arī kopējie kreditēšanas tempi un apjomi uzrāda mērenu pieaugumu. Redzam, ka palielinās aktivitāte mazo un vidējo uzņēmumu segmentā, kas ļauj bankai rast papildu iespējas un instrumentus jauno uzņēmēju atbalstam,» norāda Jānis Buks, Nordea bankas vadītājs Latvijā. «Ņemot vērā zemās procentu likmes, banka turpina konsultēt klientus par alternatīviem noguldījumu un ieguldījumu produktiem, kas veicinājis arī šo produktu pārdošanas apjomu pieaugumu.»

Nordea Baltijas valstīs gada pirmos trīs ceturkšņus noslēgusi ar operacionālo peļņu 76 miljonu eiro apmērā. Kopējie ieņēmumi pieauguši par 12%, sasniedzot 144 miljonus eiro, no kuriem tīrie procentu ieņēmumi sasniedza 21 miljonu eiro, kas ir pieaugums par 17%, salīdzinot ar 2014. gada attiecīgo periodu. Kopējie aizdevumu apjomi turpina saglabāties stabili, kamēr noguldījumu portfelis palielinājies par 5%, salīdzinot ar pērnā gada rezultātiem. Nordea turpina uzsākto Baltijas stratēģijas izpildi, par prioritāti izvirzot stabilu ilgtermiņa attiecību veidošanu ar klientiem.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra