Nordea banka strauji audzē peļņu

Finanses
2015. gada 29. aprīlis 11:21

Nordea bankas Baltijas organizācija gada pirmo ceturksni noslēgusi ar 27 miljonu eiro peļņu, kas ir par 80% vairāk, salīdzinot ar iepriekšējo ceturksni, informē bankas pārstāvji.

Kopējie komisiju ieņēmumi palielinājušies par 20%, bet kopējais noguldījumu portfelis Baltijas valstīs pieaudzis par 5%, salīdzinot ar pērnā gada konkrēto periodu.

«Bankas biznesa stratēģija Baltijas reģionā paredz veidot ilgtermiņa attiecības ar mūsu mērķa klientiem. Mūsu klienti kļūst arvien zinošāki un izlēmīgāki – šobrīd 8 no 10 bankas klientiem dod priekšroku attālinātajiem bankas norēķinu kanāliem. Tādējādi, ņemot vērā klientu vēlmes, mēs turpināsim uzlabot visus saskares punktus ar mūsu klientiem, pilnveidojot gan klātienes, gan attālinātos bankas pakalpojumus,» norāda Nordea bankas vadītāja Baltijas valstīs Inga Skisakera.

Nordea bankas Latvijas filiāles operacionālā peļņa pirmajā ceturksnī sasniegusi 11 miljonus eiro, kas ir pieaugums par 6,3 miljoniem, salīdzinot ar 2014. gada ceturto ceturksni. Pērnā gada attiecīgajā periodā bankas zaudējumi bija 17,6 miljoni eiro.

Peļņa pirms uzkrājumiem nedrošiem kredītiem palielinājusies par 25% un sasniedz 9,8 miljonus eiro. Kopējie komisiju ieņēmumi palielinājušies par 16%, salīdzinot ar 2014.gada 1.ceturksni, bet kopējais klientu noguldījumu apjoms pieaudzis par 5%.

«Mēs turpināsim strādāt pie attiecību stratēģijas izpildes, lai arī turpmāk būtu uzticams partneris gan privātpersonu, gan uzņēmumu segmentā,» saka Nordea bankas vadītājs Latvijā Jānis Buks.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra