Nordea Finance Latvia jauno līzinga darījumu apjoms pirmajā pusgadā pieaudzis par 30%, salīdzinot pērnā gada pirmo pusgadu un sasniedzis 92,4 miljonus eiro, liecina medijiem sniegtā informācija.

Nordea Finance Latvia jauno darījumu skaits auto līzingā pieaudzis par 17%, savukārt iekārtu un industriālās tehnikas līzinga darījumi - par 34%. Uzņēmumu finansētais portfelis salīdzinājumā ar pērnā gada pirmo pusgadu pieaudzis par 9%, sasniedzot 350 miljonus eiro.

«Kopējās līzinga tirgus tendences un Nordea Finance Latvia pirmā pusgada pārdošanas rezultāti apstiprina pozitīvās tendences Latvijas tautsaimniecībā. Vērojama arvien pieaugoša interese gan pēc auto līzinga, gan arī turpina pieaugt faktoringa no jauna izsniegto limitu apjoms. Šie dati apliecina, ka privātpersonu un uzņēmumu pirktspēja palielinās. Tāpat arī priecē fakts, ka Latvijas ražotāji un tirgotāji pilnveido savus pārdošanas procesus un atgūst agrāko interesi par debitoru finansēšanas pakalpojumu faktoringu,» uzsver Ivars Šmits, Nordea Finance Latvia valdes priekšsēdētājs.

Nordea Finance Latvia faktoringa jauno limitu apjoms, salīdzinot ar pērnā gada pirmo pusgadu pieaudzis 1,3 reizes, sasniedzot 11,7 miljonus eiro.

Lielākie Nordea Finance Latvia auto līzinga darījumi pirmajā pusgadā bijuši ar auto nomas uzņēmumiem.

Savukārt iekārtu un industriālās tehnikas jomā Nordea Finance Latvia lielākie darījumi pirmajā pusgadā bijuši pasažieru pārvadājumu, kravu pārvadājumu, celtniecības tehnikas nomas, kā arī lauksaimniecības tehnikas segmentā, kuru sekmē jaunais Eiropas Savienības un nacionālo subsīdiju cikls.  

Atsavināto un pārtraukto darījumu skaits Nordea Finance Latvia saglabājies pērnā gada zemajā līmenī un ir zem 1% no kopējā finansētā portfeļa.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra