Andris Lāriņš, Nordea Markets analītiķis

Tirgus dalībnieki gaida šodien paredzēto ASV ekonomikas datu publicēšanu. Notikumi Irākā pārvietojas arvien tālākā plānā. Vakar publicētie tirdzniecības dati bija nedaudz labāki kā tika prognozēts un arī šodien tirgus jau gaida labākus datus. Tiek prognozēts, ka ražotāju cenas martā pakāpušās par 0,4% (februārī +1,0%) un mazumtirdzniecības apjomi pieauguši par 0,4% (februārī -1,6%). Nākamnedēļ tiek gaidīta lielo korporāciju pirmā ceturkšņa peļņas rādītāju publicēšana, bet šie dati atspoguļos tikai to kas noticis, nevis dos kādu norādi par attīstību nākotnē. Protams ka tuvākajās nedēļās publicējamos indeksus ietekmēs kara beigas Irākā, bet reālo toni tomēr noteiks ekonomikas attīstības dati.

Eiro pagaidām turas pie 62.5 santīmu atzīmes. Vislielākās vērtību svārstības notika vakar, ASV tirgū. Eiro vērtība uz brīdi pakāpās virs 1.082 dolāru atzīmes, bet šo kāpumu diezgan ātri nodzēsa tirgus interese piepirkt dolārus. Šodien eiro vērtība pasaulē jau atgriezusies zem 1,075 atzīmes. Eiro liktenis joprojām ASV ekonomikas datu rokās. Ja šovakar apstiprināsies tirgus dalībnieku cerības uz labiem ASV datiem, tad nākamo nedēļu eiro var sākt zaudētāja lomā, kaut kopumā tirgū joprojām ir bažas par ASV ekonomikas nākotni.

Lata vērtība turpina svārstīties pavisam netālu no LB intervences atzīmes. Latu īstermiņa RIGIBOR likmes joprojām virs 3% atzīmes.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra