Andris Lāriņš, Nordea Markets analitiķis Tirgū iestājusies pauze. Tirgus dalībnieki pašreiz gaida vai ANO Drošības padome panāks kompromisu Irākas atbruņošanas jautājumā vai arī ASV rīkosies pašas uz savu galvu. Lai kāds būtu iznākums, diez vai ASV atteiksies no kara Irākā, jautājums ir tikai par termiņiem.

Dolāra cenā karš jau ir ierēķināts kopš pagājušā gada nogales un karam sākoties var sanākt ka dolāra vērtība pirmajā mirklī kāpj (tirgus dalībnieki beidzot dzīvē redz to ko tik ilgi gaidījuši). Dolārs patlaban ieguvis atelpu arī Āzijā. Otrdien akciju indekss Nikkei sasniedza 20 gadu zemāko atzīmi un, lai glābtu situāciju Japānas ekonomikā, valdība varētu būt gatava rīkoties agresīvi. Valūtu tirgū tās varētu būt nopietnas intervences jenas vērtības pavājināšanai.

Eiro vērtība pasaulē joprojām turas virs 1,10 dolāru atzīmes. Visa uzmanība pievērsta notikumiem ANO un Irākā. Ja ar to nepietiek, tad tiek sekots notikumiem Japānā, līdz ar to eiro zonai patlaban tiek pievērsta mazāka uzmanība.

Latvijā eiro vērtība joprojām turas virs 63 santīmu atzīmes un daļa nopelnu par šiem sasniegumiem pienākas vakardienas aktivitātēm Latvijas tirgū. Lata vērtības pavājināšanās pret SDR ir palielinājusi eiro vērtību par aptuveni 0,19 santīmiem. Valūtu tirgū ir samazinājies pieprasījums pēc latiem, kā rezultātā lata vērtība pret SDR valūtu grozu ir pakritusies.

Šodien dolāra vērtība tirgū svārstās jau aptuveni 0,15 santīmus virs LB dolāru pirkšanas kursa. Iespējams vēl kāds laiciņš paies, kamēr vakardienas latu pārdošanas rezultātā radusies situācija izzudīs. Lata vērtība tādēļ kādu laiku var balansēt starp koridora vidus daļu un LB noteikto apakšējo robežu.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra