Andris Lāriņš
Nordea Markets analītiķis


Tirgus kļūst nepacietīgs. Nav jūtama progresa Irākā, nav jāpērk dolārs. Bet tomēr, kur ir Sadams Huseins? Dolāra vērtība šodien atkāpās 58,1 santīma virzienā. Tuvojoties Irākas kara beigām, arvien lielāku lomu sāk spēlēt notikumi ekonomikas frontē, un te ASV pagaidām nav ar ko lielīties (ja nu vienīgi ar dažiem rekordsliktiem rādītājiem). Protams, ja tirgū parādīsies ziņa par Irākas kara beigām un Huseina režīma pilnīgu gāšanu, tirgū var iestāties īslaicīga eiforija, kas pacels dolāra vērtību, bet pašreizējā situācijā šādai eiforijai netiek plānots ilgs mūžs. Kopumā ņemot dolāram pagaidām vēl ir vienlīdz labas izredzes vai nu noslīdēt zem 58 santīmu atzīmes, vai arī pakāpties virs 58,5 santīmu atzīmes.

Šodien publicēta virkne datu par Vācijas ekonomiku. Inflācija martā bijusi 0,1% (gadā 1,2%). Tekošā konta deficīta februāri nav, ir pārpalikums 4,5 miljardi eiro (janvārī -1,3 miljardi). Tirdzniecības bilance februārī arī pozitīva +10,6 miljardi eiro. Šie dati ir krietni labāki nekā pašreiz tie ir ASV. Tomēr eiro vērtība pašreiz kāpj, vairāk pateicoties progresa trūkumam Irākā. Ļoti vāji klājas mārciņai, jo Irākas karš izdara milzīgu spiedienu uz Lielbritānijas budžetu. Šodien britu Finansu ministrs, paziņojot parlamentam jauno budžetu, samazināja šī gada IKP prognozi uz 2 līdz 2,5% (samazinājums par 0,5%).

Valūtu tirgū šodien mierīga diena. Latu īstermiņa likmes varētu būt sasniegušas savu virsotni un, iespējams, tuvākajās dienās tās var samazināties.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra