Latvijas un Baltijas valstu Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrība Latraps saņēmusi papildu finansējumu no Nordea bankas 5 miljonu eiro apmērā. Tādējādi, ņemot vērā šīs sezonas rekordaugstos ražas rādītājus, piešķirtais īstermiņa finansējums ar kopējo summu 49,2 miljoni eiro lielākoties tiks izmantots graudu krājumu finansēšanai.

«Šis ir īpašs gads, jo paredzam rekordaugstus ražas apjomus, tādēļ īpaši svarīgi ir graudus savlaicīgi novākt un realizēt. Šādos gados izšķiroša mēdz būt sadarbība ar partneriem, tostarp, banku, lai spētu operatīvi piesaistīt nepieciešamos finanšu līdzekļus,» saka Latraps izpilddirektors Edgars Ruža.

LPKS Latraps ir šobrīd lielākais graudu audzētāju kooperatīvs Latvijā un Baltijas valstīs, kas šobrīd apvieno vairāk kā 800 zemniekus no visiem Latvijas reģioniem. Tas attīstījies no neliela uzņēmuma ar 0,3 miljonu eiro apgrozījumu 2000. gadā līdz lauksaimniecības pakalpojumu sfērā ietekmīgam uzņēmumam ar 167 miljonu eiro apgrozījumu 2014. gadā. Šo apgrozījumu galvenokārt veido graudu/rapšu un augkopības ražošanas izejvielu pārdošana.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra