Nordea un DNB visās trīs Baltijas valstīs uzsākušas dokumentu iesniegšanas procesu attiecīgām konkurences iestādēm, kas ir vēl viens solis jaunās organizācijas izveidē, informē banku pārstāvji.

Šobrīd norit diskusijas par nepieciešamajiem apstiprinājumiem un lēmumiem, kā arī bankas ir vērsušās gan pie Baltijas valstu konkurences iestādēm, gan Eiropas Komisijas, lai precizētu jautājumu par apvienošanās lēmuma pieņemšanai piemērojamo jurisdikciju.

Ņemot vērā potenciālo jaunās organizācijas mērogu, turpmākie pieteikumi saistībā ar darījumu, kā rezultātā Nordea un DNB apvienotu darbību visās trīs Baltijas valstīs, tiks virzīti uz Eiropas Komisiju, nevis katras valsts konkurences iestādēm. Eiropas Komisija ir uzņēmusies analizēt apvienošanās darījumu Baltijas kontekstā.

Banku apvienošanās būs atkarīga no Eiropas Komisijas pieņemtajiem lēmumiem un nosacījumiem visās Baltijas valstīs.
Plānots, ka apvienošanās darījums varētu notikt 2017. gada otrajā ceturksnī. Līdz brīdim, kad tiks saņemti visi nepieciešamie apstiprinājumi un lēmumi, apvienošanās darījumā iesaistītās bankas turpinās strādāt kā neatkarīgi uzņēmumi ar esošo vadību. 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra