4finance ir apkopoti neauditētie dati par uzņēmuma darbības finanšu rezultātiem 2014. gadā. Peļņa, kas gūta, 4finance sniedzot īstermiņa kreditēšanas pakalpojumus klientiem tieši Latvijas teritorijā, 2014. gadā ir 4,6 miljoni eiro (četri miljoni sešsimt tūkstoši eiro).

Salīdzinot ar 2013. gadu, kad 4finance peļņa no saimnieciskās darbības Latvijā sasniedza 7,8 miljonus eiro (septiņus miljonus astoņsimt tūkstošus eiro), 2014. gadā peļņas apjoms ir samazinājies par 41%.

«Samazinājums galvenokārt ir skaidrojams ar jau esošo ierobežojumu stāšanos spēkā 2014. gada 1. janvārī, kā arī piedāvājuma piesātinājumu vietējā tirgū. Esošā ievērojamā konkurence turpina saasināties un diktēt zemas pakalpojumu cenas, salīdzinot ar citām Eiropas valstīm,» skaidro 4finance izpilddirektors Toms Jurjevs.

4finance grupas apgrozījums no pamatdarbības Latvijā 2014. gadā bija 40,9 miljoni eiro (četrdesmit miljoni deviņsimt tūkstoši eiro), savukārt nodokļos Latvijas valsts budžetā uzņēmums 2014. gadā ir nomaksājis 8,6 miljonus eiro.

Uzņēmums arī guvis papildu peļņu, saņemot dividendes no citiem 4finance grupas uzņēmumiem, kas savu saimniecisko darbību veic citās Eiropas valstīs un kam nav nekāda sakara ar 4finance piedāvātajiem pakalpojumiem patērētājiem Latvijā.

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra