Šī gada 7.februārī un 8.februārī notiks valsts vērtspapīru izsoles obligācijām ar dzēšanas termiņu 2011.gada 3.novembrī, Db.lv informēja Valsts kase. Kopīgais piedāvātais emisijas apjoms paredzēts 20 miljonu latu apmērā pēc nominālvērtības, tādējādi šīs būs vienas no apjoma ziņā lielākajām izsolēm 2007.gadā.

Tā kā šī brīža situācija finanšu tirgū ir labvēlīga darījumiem valsts vērtspapīru tirgū, Valsts kase plāno regulāru piedāvājumu vērtspapīru izsolēs, palielinot aizņemšanās apjomus.

Noteikts arī piedāvājuma apjoms 2007.gada 14.februārī un 15.februārī, kā arī 28. februārī un 1.martā paredzētajām īstermiņa parādzīmju ar atmaksas termiņu 2007.gada 6.jūlijā izsolēm – šajās izsolēs kopā tiks piedāvātas parādzīmes 10 miljonu latu apmērā pēc nominālvērtības.

Latvijas valsts vērtspapīru izlaišanas mērķis ir nodrošināt valsts budžeta deficīta finansēšanu un valsts parāda pārfinansēšanu, kā arī valdības finanšu likviditāti. Valsts vērtspapīri ir galvenais valsts iekšējā aizņēmuma avots.

Pašreiz apgrozībā ir īstermiņa parādzīmes ar sākotnējo dzēšanas termiņu seši un divpadsmit mēneši, vidēja termiņa obligācijas ar sākotnējiem dzēšanas termiņiem trīs un pieci gadi, kā arī ilgtermiņa obligācijas ar sākotnējo atmaksas termiņu desmit gadi. Kopējais apgrozībā esošo valsts vērtspapīru nominālvērtību apjoms 2006.gada beigās bija 418 miljoni latu, no kuriem 12% veidoja īstermiņa parādzīmes, 37% vidēja termiņa obligācijas un 51% ilgtermiņa obligācijas.

Aktuālākajai informācijai par valsts vērtspapīru emisiju iespējams sekot Valsts kases mājas lapā http://www.kase.gov.lv sadaļā Valsts parāda un aktīvu vadība.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra