Pensiju pārrēķināšanu, lai novērstu negatīva kapitāla indeksa ietekmi uz to apmēru, varētu veikt no 2017.gada, nevis no nākamā gada, kā tika pieļauts iepriekš, šodien pēc koalīcijas partneru sanāksmes sacīja Ministru prezidente Laimdota Straujuma (V).

Valdības vadītāja uzsvēra, ka šādu solījumu varētu iekļaut budžeta likumā, nevis likumā par Valsts pensijām. Pēc Straujumas teiktā, pensiju pārrēķinu varētu sākt ar 2017.gadu un veikt sešu gadu laikā.

Premjerministre atzina, ka par šo jautājumu šodien bijusi ļoti gara diskusija, tomēr būtu ļoti pareizi, ja visus budžeta pieprasījumus skatītu kopā.

Nacionālās apvienības Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK pārstāvis Einārs Cilinskis norādīja, ka vēl nav panākta vienošanās, vai pārrēķināšanu veikt dažādos gados piešķirtām pensijām, vai sākot no mazākajām pensijām. Par to varētu diskutēt atsevišķi.

Jau ziņots, ka Saeimas Sociālo un darba lietu komisija jūnija sākumā kā iespējamo kompromisu saistībā ar grozījumiem likumā par valsts pensijām ierosināja paredzēt vispirms pārskatīt mazākās pensijas, lai novērstu negatīvu kapitāla indeksa ietekmi uz to apmēru. Komisija arī lūdza Labklājības ministrijas un Finanšu ministrijas atzinumus par atsevišķiem ierosinājumiem. Tomēr gan komisijas deputāti, gan arī ministriju pārstāvji norādīja, ka kompromisa variants varētu paredzēt pārskatīt dažādos gados piešķirtās pensijas, sākot ar mazāka apmēra pensijām, nevis atkarībā no pensiju piešķiršanas gadiem.

Arī Straujuma iepriekš pauda viedokli, ka sociāli taisnīgi būtu vispirms palielināt pensijas, kas ir līdz 200 eiro mēnesī lielas. 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra