Šā gada sešos mēnešos apdrošināšanas sabiedrību nopelnīto prēmiju summa sasniegusi 22,952 miljonus eiro. Nopelnīto prēmiju rādītājs šīgada pirmajā pusē, salīdzinājumā ar tādu pat periodu pērn, ir palielinājies par 535 tūkstošiem eiro.

Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja (LTAB) dati par šī gada pirmo pusgadu liecina, ka par 23,6%, salīdzinot ar pērnā gada pirmajiem sešiem mēnešiem, pieaugušas OCTA atlīdzību izmaksas. Tas skaidrojams gan ar zaudējumu pieteikumu skaita palielināšanos, gan nemateriālo zaudējumu apjoma pieaugumu. Lai arī šajā pusgadā par vairāk nekā 0,53 miljoniem eiro palielinājies nopelnīto prēmiju apmērs, tomēr OCTA tirgus kopumā pusgadu noslēdza ar 2,93 miljonu eiro zaudējumiem.

Pirmajā pusgadā apdrošināšanas sabiedrībās un LTAB iesniegti kopā 20 122 zaudējumu pieteikumi, kas ir par 2427 jeb 12% vairāk nekā 2014. gada 6 mēnešos.

Saistībā ar šī gada un iepriekšējo gadu zaudējumu pieteikumiem pirmajā pusgadā ir pieņemti 20 545 lēmumi par apdrošināšanas atlīdzības izmaksām par kopējo summu 21 miljons eiro, kas ir par 4,441 miljonu eiro jeb 23,6% vairāk nekā 2014. gada 6 mēnešos.

«Vislielākā atlīdzību lēmumu summa tika izmaksāta par transportlīdzekļu bojājumu un bojāejas zaudējumu atlīdzināšanu, kas kopā sasniedza 72,1% no kopējās atlīdzību summas. Tomēr jāatzīmē, ka šī gada pirmajā pusgadā būtiski ir pieaudzis izmaksāto atlīdzību īpatsvars par nemateriāliem zaudējumiem sakarā ar cietušās personas sakropļojumu un/vai invaliditāti, kā arī rehabilitācijas izdevumiem,» skaidro LTAB valdes priekšsēdētājs Juris Stengrevics.

LTAB valdes priekšsēdētājs norāda, ka šajā pusgadā būtiski pieaudzis arī atlīdzību izmaksu apjoms no Garantijas fonda. Šogad par 461 apdrošināšanas gadījumiem ir pieņemti 539 lēmumi par kopējo summu 1,528 miljoni eiro, kas ir par 299,6% vairāk nekā 2014. gada 6 mēnešos. Palielinājums ir saistīts ar to, ka Garantijas fondam jāveic atlīdzības izmaksas LAAS Balva vietā ārvalstu CSNg gadījumos.

Analizējot kopējos OCTA apdrošināšanas nozares darbības rezultātus 2015. gada 6 mēnešos, var secināt, ka situācija, salīdzinot ar 2014. gada 6 mēnešiem, ir kļuvusi negatīvāka, jo ir pasliktinājies OCTA tirgus zaudējumu rādītājs. «Ja pērn pirmajā pusgadā nozare strādāja ar 1,69 miljonu eiro lieliem zaudējumiem, tad šogad zaudējumu apmērs sasniedzis 2,93 miljonus eiro, kas lielā mērā ir pateicoties jau pieminētajam atlīdzību īpatsvara pieaugumam,» stāsta J.Stengrevics.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra