Eiropas Centrālā banka turpmāk iepludinās ekonomikā līdz 60 miljardiem eiro mēnesī, lai veicinātu izaugsmi un novērstu deflāciju, paziņoja bankas vadītājs Mario Dragi.

Tādējādi kopējais aktīvu iepirkumu programmas apmērs būs aptuveni 1,1 triljons eiro. Paredzēts, ka parādzīmju iegāde notiks līdz 2016. gada septembrim. Tāpat ECB samazinājusi ilgtermiņa aizdevumu izmaksas bankām.

«Mēs gaidījām ko tādu un saņēmām to,» saka Morgan Stanley vadītājs Džeims Gormans. «Šis ir ļoti būtisks pirmais solis, un tas ir nepieciešams,» viņš piebilst.

Šis ECB solis palielina atšķirības starp dažādu reģionu centrālo banku politiku. Patlaban ASV Federālo Rezervju sistēma apsver stingrākas monetārās politikas ieviešanu, savukārt Dānija, Turcija, Indija, Kanāda un Peru samazinājusi likmes. Tāpat arī pagājušajā nedēļā Šveices Banka pārsteidza tirgu ar lēmumu atcelt franka kursu.

Db.lv jau rakstīja, ka Eiropas Centrālā banka ceturtdienas sanāksmē nolēma atstāt procentu likmes esošajā līmenī, un tika ziņots, ka tās vadītājs Mario Dragi preses konferencē informēs par turpmākajiem monetārās politikas pasākumiem, raksta Reuters.

Tirgus dalībnieki jau gaidīja, ka likmes netiks mainītas, taču uzmanība ir vērsta uz preses konferenci, par kuru spekulācijas tiek izteiktas jau labu laiku.

Patlaban bāzes procentu likme ir 0,05%, bet depozītu likme – mīnus 0,2%.

Db.lv jau rakstīja, ka eirozonā deflācija sasniegusi lielāku līmeni nekā pirms tam prognozēja eksperti, liecinot, ka ECB strauji jārīkojas, lai novērstu cenu krituma spirāli.

Eiropas statistikas biroja Eurostat dati uzrāda, ka cenas decembrī, salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo mēnesi, sarukušas par 0,2%, kas ir  zemākais līmenis kopš 2009. gada septembra.

Bezdarba līmenis novembrī turējās 11,5%.
 

Turpinājums sekos.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra