Piektdienas rītā eiro kurss pret dolāru būtiski nemainījās, taču dienas izskaņā tas pieauga straujāk, jo Eiropas Centrālās bankas (ECB) būtiski neietekmēja tirgus dalībnieku noskaņojumu, raksta MarketWatch.

Tirgus no ECB gaidīja ko vairāk un lēmums beidzās ar strauju iepriekš pārdoto eiro atpirkšanu. Eiro cena dienas beigās bija par 3,1% augstāka nekā dienas sākumā, kas ir šī gada vienas dienas lielākais eiro cenas kāpums, norāda SEB bankas valūtu eksperts Andris Lāriņš.

Pēdējo reizi tik milzīgas eiro cenas svārstības bija 18. martā (ASV FRS sapulces ietekmē). Piektdien publicēja ASV darba tirgus datus. Novembrī sektoros ārpus lauksaimniecības reģistrēti 211 tūkstoši jaunu darba vietu un uz augšu koriģēts oktobra rādītājs. Bezdarba līmenis saglabājies uz 5% atzīmes. Nav pārāk spēcīgs atbalsts dolāra likmju celšanai 16. decembrī, bet dati labāki nekā vidēji tika gaidīts. Valūtas tirgus reakcija uz datiem bija samērā neitrāla. Decembra pirmo darba nedēļu eiro gatavojas noslēgt 1,09 dolāru tuvumā.

Bank of Tokyo-Mitsubishi YFJ eksperts Jasuaki Amatatsu paredz, ka eiro vērtība visdrīzāk no pašreizējā līmeņa vājināsies.

Db.lv jau rakstīja, ka Eiropas Centrālās bankas papildu stimulēšana finanšu tirgus cerību priekšā nobāl, piektdien vēsta laikrakstsDienas Bizness.

Milzīgu tirgus dalībnieku uzmanību nedēļas otrajā pusē izpelnījās Eiropas Centrālās bankas (ECB) šā gada pēdējā sanāksme. Tika gaidīts, ka tās laikā ECB finanšu tirgiem pirms Ziemassvētkiem no dāvanu maisa izvilks ziņas par papildu ekonomikas nestandarta stimulēšanas pasākumiem. Šoreiz gan ECB no sava monetārās politikas lielgabala izšāva krietni mazāku zalvi, nekā pirms tam tirgus dalībnieki vidēji bija gaidījuši. Iestādes vadītājs Mario Dragi paziņoja, ka ECB eiro drukāšanas programmas darbību pagarinās par sešiem mēnešiem – līdz 2017. gada martam, un tā tiks turpināta arī ilgāk, ja būs tāda nepieciešamība.

Jāpiebilst, ka netika palielināti paši eiro kvantitatīvās mīkstināšanas ikmēneša apjomi – ECB arī turpmāk ik mēnesi uzpirks vērtspapīrus aptuveni 60 miljardu eiro vērtībā (tika gaidīts, ka tie mēnesī varētu tikt palielināti līdz 70–85 miljardiem eiro). Savukārt eiro depozītu likme tika samazināta par 10 bāzes procentpunktiem līdz -0,3%. Eiro bāzes likme mainīta netika – tā palika pie rekordzemās 0,05% atzīmes.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra