Papildināta - Eiro vērtība krītas

Finanses
2015. gada 6. novembris 16:48

ASV dolāra vērtība piektdien sasniedza trīs mēnešu augstāko līmeni, tirgus dalībniekiem gaidot jaunākos ASV darba tirgus datus, kas varētu veicināt ASV Federālo Rezervju sistēmas lēmumu celt likmi pirmo reizi gandrīz desmit gadu laikā, raksta Reuters.

Dolāra vērtība centās nospiest eiro kursu zem 1,08 dolāru atzīmei.

Pašreizējais dolāra virziens ir atjaunojis runas tirgus dalībnieku vidū par potenciālo eiro un dolāra paritāti pirms gada noslēguma.

Eirozonas valūtas vērtība pakāpeniski samazinās pēc Eiropas Centrālās bankas vadītāja Mario Dragi komentāriem, kuros viņš uzsvēra, ka banka varētu palielināt monetārās stimulēšanas programmas apjomus vai izmantot citus instrumentus, lai veicinātu inflāciju.

Kārtējie mājieni no FRS vadītājas puses par dolāra procentu likmju iespējamo celšanu decembrī šonedēļ deva atbalstu dolāram, kas eiro cenai lika noslīdēt zem 1,09 dolāru līmeņa, stāsta SEB bankas valūtu eksperts Andris Lāriņš.

Piektdien sekoja spēcīgs apstiprinājums iespējamai procentu likmju celšanai – bezdarba līmenis ASV oktobrī samazinājies līdz 5% atzīmei un oktobrī ģenerēts 271 tūkstotis jaunu darba vietu (vidēji gaidīja 180 tūkstošus). Šie dati eiro cenu norāva 1,07 dolāru tuvumā. Pieaugot dolāra likmju kāpuma varbūtībai vēl šajā gadā un dolārs šobrīd ir saņēmis spēcīgu atbalstu. Dolāra indekss (vērtība pret vairākām valūtām) piektdien sasniedza pēdējā pusgada augstāko atzīmi. Eiro šobrīd netiek lutināts.

Mazumtirdzniecības apjomi eiro zonā pēc septembra datiem gada laikā pieauguši par 2,9%, bet mēneša laikā samazinājušies par 0,1% (vājāki dati par cerēto), bet Vācijas rūpniecības pasūtījumu apjomi mēneša laikā samazinājušies par 1,7% (pretēji gaidītajam pieaugumam).

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra