Grieķija ceturtdien oficiāli lūdza Eiropas Savienībai (ES) pagarināt aizdevuma termiņu, kas dotu naudas grūtībās nonākušajai valstij laiku pieņemt lēmumu par jaunām reformām, kuras īstenojot, nebūtu jāievēro taupības pasākumi, paziņoja anonīms avots Grieķijas valdībā.

«Lūgums ir nosūtīts» ES, atklāja avots, un Grieķijas plašsaziņas līdzekļi ir norādījuši, ka Grieķija prasa sešu mēnešu palīdzības paketi.

Eiro zonas finanšu ministru grupas vadītājs Jerūns Deiselblūms ceturtdien ar ierakstu mikroemuāru vietnē Twitter apstiprināja, ka ir saņemts Grieķijas lūgums par sešiem mēnešiem pagarināt ES aizdevuma programmu.

«Saņēmu Grieķijas prasību par sešu mēnešu pagarinājumu,» rakstīja Nīderlandes finanšu ministrs, kurš neatklāja detalizētāku informāciju par lūgumu.

Eiro zonas finanšu ministru sanāksme, kurā tiks izskatīts Grieķijas lūgums, ir paredzēta piektdien Briselē pulksten 15 (16 pēc Latvijas laika), informēja EK pārstāve.

Grieķija mēģina izvairīties no starptautiskā aizdevuma noteiktajiem ierobežojumiem, tomēr vairākas eiro zonas stingras fiskālās disciplīnas atbalstītājas, tostarp Vācija, visticamāk, pret to iebildīs.

«Mūsu ierosinājums būs uzrakstīts tādā veidā, ka tas ietvers gan Grieķijas puses, gan eiro grupas vadītāja prasības,» trešdienas vakarā paziņoja Grieķijas finanšu ministrs Janis Varufakis.

Eiropa un Grieķija cenšas panākt vienošanos, lai izvairītos no apstākļiem, kas izraisītu Grieķijas izstāju no eiro zonas, pēc tam, kad sarunas Briselē pirmdien beidzās, abām pusēm neatkāpjoties no savam pozīcijām.

ES posms bloka un Starptautiskā Valūtas fonda aizdevuma programmā beigsies 28.februārī, un Grieķijai ir jāatrod 11,9 miljardi eiro obligāciju atmaksai līdz augustam.

aktualizēta 5.rindkopa

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra