Tuvākā gada laikā hipotekāro kredītu mājokļa iegādei plāno izmantot 5% Latvijas iedzīvotāju, liecina jaunākais DNB bankas pētījums.

Aptauja liecina, ka nekustamo īpašumu tuvākā gada laikā reāli plāno iegādāties vien 5% respondentu. Pētījuma rezultāti liecina, ka tuvākā gada laikā Latvijas nekustamā īpašuma tirgus kopējo ainu uzlabos tieši kurzemnieki – teju katrs desmitais kurzemnieks noteikti plāno iegādāties nekustamo īpašumu un katrs nākamais desmitais apsver šo iespēju.

Situācijā, kad mājokļa potenciālais pircējs izmantotu hipotekāro kredītu, lielākā daļa jeb 25% atzina, ka ar bankas palīdzību to izmantotu jaunas un gatavas privātmājas iegādei. Otrajā vietā respondenti izvēlējās remontējamas vai tādas privātmājas, kur nepieciešams pabeigt celtniecības darbus.

63% respondentu pauda viedokli, ka izdevīgāks variants mājokļa iegādei ir hipotekārais kredīts, kas ļauj katru mēnesi par mājokli maksāt tādu pašu vai pat mazāku summu nekā īrējot mājokli. 15,2% iedzīvotāju gan norādīja, ka labāk dzīvot īrētā mājoklī un ne par ko neraizēties, jo visu mājoklim nepieciešamo nodrošina saimnieks.

Vairāk nekā ceturtā daļa respondentu kā sev piemērotāko mājokļa iegādes veidu saredz iespēju īres vietā maksāt pirmo iemaksu. Teju katrs desmitais Latvijas iedzīvotājs kā piemērotāko mājokļa iegādes veidu atzīst mazāku pirmo iemaksu un pilnu atbildību par hipotekārā kredīta saistībām. Savukārt gandrīz uz pusi mazākam respondentu skaitam piemērotāks variants šķiet lielāka pirmā iemaksa, bet daļēja atbildība par kredītsaistībām.

Kā preses konferencē norādīja DNB bankas Kvalitātes pārvaldes vadītājs Kaspars Anckalniņš, pētījumi rāda, ka klientiem nereti problēmas sagādā pirmās iemaksas segšana nekustamā īpašuma iegādei.

Visbiežāk īpašumu plāno iegādāties tie respondenti, kuri dzīvo divatā vai arī tie, kuru ģimenē ir pieci un vairāk cilvēku. Tāpat arī tie respondenti, kuri ir vecumā no 36 līdz 40 gadiem, kuriem ir augstākā izglītība un/vai ikmēneša ienākumi 601 līdz 1000 eiro apmērā.

 

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra