(Pievienots RSU komentārs.)

Pagājušajā nedēļā Uzņēmumu reģistrā ierakstīta 81 komercķīla, bet 116 tika dzēstas, liecina UR dati.

Reģistrēto komercķīlu kopējā prasījuma summa ir 196 miljards eiro, no kuriem ir spēkā komercķīlas ar kopējo maksimālo prasījuma summu 134 miljardi eiro. Dzēsto reģistrēto komercķīlu kopējā prasījuma summa ir 61 miljardi eiro.

Lielāko komercķīlu pagājušajā nedēļā devusi Rīgas Stradiņa universitāte – 2,6 miljonu eiro vērtībā. Ķīlu ņēmusi AS Norvik banka. Kā informē RSU Komunikācijas departamenta direktors Edijs Šauers, Rīgā uzsākta medicīnas centra SIA Nukleārais medicīnas centrs būve, kurā būs iespējams īpaši precīzi diagnosticēt vēža un sirds slimības to agrīnā attīstības stadijā. Uzņēmuma pamatkapitāls ir 231,9 tūkstoši eiro. Nukleārās medicīnas centra īpašnieki ir SIA Rīgas Nukleārās medicīnas laboratorija - 50,61%, RSU - 46,32%, Norvik (Malta) SICAV PLC - 2,76% un Latvijas Organiskās sintēzes institūts - 0,31%. Lai realizētu centra izveidi un saņemtu bankas aizdevumu, RSU savu kapitāla daļu apjomā piedalās kā komercķīlas devējs. Tā nav pārjaunota ķīla, bet jauna ķīla projekta realizācijai.

Centra izveidē kopumā tiks ieguldīti teju 10 miljoni eiro, līdz 4 miljoniem eiro būs pieejams kredīta finansējums no AS Norvik bankas, 5,7 miljoni eiro ir Eiropas struktūrfondu līdzfinansējums, bet 500 tūkstošus eiro investē Rīgas Stradiņa universitāte.
Medicīnas centrs plāno sākt darbību 2016. gada janvārī. Tas nodrošinās 30 darbavietas augsti kvalificētiem speciālistiem – ārstiem, farmaceitiem, mikrobiologiem, ķīmiķiem un fiziķiem. Centrs atradīsies Rīgā, Mārupes ielā 19, K-1. Jaunā centra kopējā platība ir 2860 m2. Būvdarbus veic būvkompānija SIA Abora.

Otru lielāko komercķīlu reģistrējusi SIA Valpro – 2,24 miljonu eiro apmērā, un to ņēmusi AS Swedbank.

Savukārt trešā lielākā komercķīla bijusi Rēzeknes SEZ SIA Atmosclear CHP – 390 tūkstošu eiro apmērā. Ķīlu ņēmusi Nordea Bank AB.
 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra