Aizvadītajā nedēļā no akciju tirgus aizplūduši 8,3 miljardi ASV dolāru, kas ir augstākais apjoms pēdējo 15 nedēļu laikā, raksta Business Insider.

Investori pārdod savas akcijas, pievēršoties drošākiem ieguldījumu produktiem, ņemot vērā bažas par Ķīnas ekonomikas attīstību, kas var ietekmēt arī globālo tautsasmniecību.

Līdzekļi arvien straujāk aizplūst arī no jaunattīstības valstu tirgiem – investori no tiem aizpludinājuši sešus miljardus ASV dolāru, kas ir septitā nedēļa pēc kārtas, kad šie fondi piedzīvo kritumu un ir lielākais nedēļas apjoms piecu nedēļu laikā.

Jaunattīstības obligāciju fondi zaudējuši 2,5 miljardus dolāru, kas ir lielākais nedēļas kritums kopš 2014.gada janvāra.

Naudas tirgus fondos tika investēti 8,2 miljardi ASV dolāru, bet dārgmetālos investēti 18 miljoni dolāru.

Šajā gadā jaunattīstības tirgus akciju indekss ir sarucis par 15%.

Piektdien pārdošanu pastiprināja jaunākie dati par Ķīnas ražošanu, kas uzrādīja, ka tā sarukusi straujākajā tempā kopš 2009. gada.

Jaunākie dati par Ķīnas ekonomikas aktivitāti satricinājuši tirgus dalībnieku noskaņojumu, liekot arvien aktīvāk atbrīvoties no riskantākiem vērtspapīriem.

Šī nedēļa pasaules akciju tirgum bija sliktākā šajā gadā, jo Ķīnas ekonomikas dati uzrādīja straujāko kritumu 6,5 gadu laikā. Ātrums, ar kādu patlaban Ķīnas ekonomika zaudē savus izaugsmes apgriezienus, liek analītiķiem satraukties, ka valdība varētu nespēt sasniegt pat oficiāli noteikto 7% izaugsme mērķi. Vilšanos radīja gan Ķīnas ražošana, mazumtirdzniecības, gan investīciju dati. Tiesa gan, nedaudz noskaņojumu uzlaboja Markit iepirkumu menedžeru aptaujas dati par eirozonas aktivitāti, kas augustā ir augusi straujāk nekā jūlijā, taču izaugsme aizvien ir ļoti mērena.

Rezultātā kritumu piedzīvoja akciju tirgi sākot no Āzijas līdz ASV.
 

 


 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra