Latvijas kredītiestāde AS Trasta komercbanka paziņojusi, ka meklē investoru, lai palielinātu kapitālu un uzlabotu nerentablās darbības jomas, raksta Bloomberg.

«Kapitāla palielināšana ir svarīgs aspekts, taču lielākoties mēs no jaunā investora sagaidām spēju dot bankai jaunu impulsu, iekarot jaunus tirgus, ieviest jaunus produktus un tehnoloģijas,» sacījusi Trasta komercbankas sabiedrisko attiecību departamenta vadītāja Jeļena Tarnovska. Viņa gan uzsvērusi, ka šis plāns nav tieši saistīts ar sarežģījumiem Ukrainā.

Pārdošanas process sākās pērnā gada nogalē, kad Trasta komercbanka pārdošanai piedāvāja 51% akciju, un pircēja atrašanai nolīga uzņēmumu NorthStar Corporate Finance, liecina Bloomberg rīcībā esošā prezentācija, ko apstiprinājusi arī banka.

Cita Trasta komercbankas pārstāve Elīna Bikuca atteikusies sniegt informāciju, vai banka aizvien plāno pārdot šo daļu un nekomentēja iespējamo cenu.

Investora meklēšana seko Trasta komercbankas darbības sarežģījumiem Ukrainā, kur bankai ir 12,8 miljonu vērtas prasības divām vietējām bankām Nadra bank un Deltabank, kas šogad tika pasludinātas par maksātnespējīgām. Trasta komercbankas gada pārskatā teikts, ka, lai nodrošinātu savas prasības un atgūtu naudu, banka veica darījumus, kuru rezultātā prasības pret iepriekšminētām bankām tika aizvietotas ar īpašumtiesībām uz nepabeigtās celtniecības objektu Kijevas centrā par kopējo summu 11,9 miljoni eiro. Banka ir izveidojusi uzkrājumus starpībai starp prasību summu un aktīva iegādes vērtību. Darījumi tika veikti, pamatojoties uz veikto aktuālo tirgus vērtības novērtējumu. Pēc vadības uzskatiem, noslēgtie darījumi nodrošinās naudas līdzekļu atgūšanu un līdz ar to arī pamato uzskaites vērtību šīm prasībām pret abām bankām. 

Bankas pārstāvji informē, ka jūlijā bankas ārkārtas akcionāru pilnsapulcē nolemts palielināt bankas pamatkapitālu par 15 miljoniem eiro, papildus izlaižot 15 miljonus balsstiesīgu akciju ar vienas akcijas nominālvērtību un pārdošanas cenu – viens eiro. 15. akciju emisijas rezultātā AS Trasta komercbankas pamatkapitāls pieaugs līdz 35,64 miljoniem eiro. 

 

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra