Parekss Asset Management

Pagājušajā nedēļā valūtas tirgos dominēja ASV dolāram negatīvs noskaņojums. Investorus piesardzīgus darīja gan biezējošie mākoņi pie Amerikas ekonomikas apvāršņa, gan traģiskā 11. septembra gadadiena. Tajā pat laikā ASV valūtai par labu strādāja tehniskie faktori, tomēr nedēļas izskaņā iznākušie netipiski nepatīkamie ASV ekonomiskie indikatori izdarīja savu, un eiro kurss nedēļu pabeidza virs 1.13 EUR/USD.

Pagājusī nedēļa iesākās dolāram negatīvos toņos, un kā galvenais iemesls pēkšņi uzliesmojušam tirgus dalībnieku vēsumam pret Amerikas valūtu tiek minēts piektdienas ASV darba tirgus datu sagādātais nepatīkamais pārsteigums. Bez tam daudzus spēlmaņus piesardzīgus padarījis 11. septembra gadadienas tuvums, kurš atmodinājis bailes par iespējamām teroristu aktivitātēm Amerikas teritorijā (satraukumu tirgū uzkurināja trešdien vakarā arābu ziņu kanāla Al Jazeera pārraidītais Osamam bin Ladenam ļoti līdzīgas personas cildinājums 11. septembra varoņiem). Tamlīdzīgas vēsmas tirgū apvienojumā spekulatīvām bažām par dolāra tehnisko vājumu samērā viegli pacēla eiro/dolāra attiecību virs 1.12 EUR/USD, un ceturtdien (11. septembrī) kurss mēģināja pārvarēt tehniski nozīmīgo apgabalu pie 1.1250 EUR/USD. Atkārtoti mēģinājumi turpinājās līdz pat nedēļas beigām, un galu galā tie beidzās rezultatīvi. Ja slikto ASV iknedēļas bezdarba pieteikumu datu un ne tik labo mazumtirdzniecības rādītāju spiedienu dolārs izturēja, tad piektdien pievakarē publicētā informācija par patērētāju noskaņojuma negaidītu pasliktināšanos septembrī (saskaņā ar Mičiganas Universitātes indeksu) bija pārāk liels trieciens, un eiro kursam izdevās izrauties virs 1.13 EUR/USD un tādējādi atspēlēt augusta otrās puses zaudējumus.

Pēc piektdienas zaudējuma dolārs ir kļuvis ļoti ievainojams, un, ja vien Amerika nepārsteigs ar kādu ļoti pozitīvu ekonomisko jaunumu, kas novestu pie īstermiņa peļņas fiksācijas, nākamajā nedēļā mēs redzēsim eiro kursu pie 1.14 EUR/USD.

Vēl no pagājušās nedēļas notikumiem jāizceļ vairākas Japānas Bankas intervences (oficiāli neapstiprinātas), kuras tad arī kalpoja par vienīgajiem jenu šūpojošiem faktoriem. Citādi jenas tirgus bija kā pamiris, jo izskatās, ka spekulanti, Japānas valdības aktivitātes sabiedēti, bija nolēmuši šo tirgu vismaz uz kādu laiku likt mierā.

Ņemot vērā lata piesaisti SDR grozam, eiro/dolāra kursa kritums nedēļas laikā par aptuveni 2% pazemināja dolāra cenu latu izteiksmē par gandrīz 1%, paspiežot to zem 57 santīmu līmeņa. Tajā pat laikā eiro kā nedēļas absolūtais ieguvējs pagājušajā nedēļā sadārdzinājās par 1.40%, līdz 64.25 santīmiem.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra