Jānis Paplavskis
Naudas tirgus operāciju vadītājs
Parekss Banka


Aizvadītajā nedēļā īsākā termiņa starpbanku naudas tirgus likmes pakāpās uz augšu no nedēļu iepriekš sasniegtajiem zemajiem līmeņiem. RIGIBOR overnight pieauga par 0.27 procenta punktiem, līdz 2.89%, bet vienas nedēļas darījumu likme - par 0.16 procenta punktiem līdz 3.05% līmenim. Savukārt garākā termiņa - viena, trīs, sešu un divpadsmit mēnešu likmes atskaites perioda ietvaros izmaiņas nepiedzīvoja, nedēļu noslēdzot pie attiecīgi 3.47%, 3.84%, 4.16% un 4.46% atzīmes.

Pagājušajā nedēļā Latvijas Bankas rīkotajās Repo izsolēs tikai izsniegti lata resursi tikai 17.3 miljonu latu apjomā. Gandrīz visu apgrozījumu veidojošo 7 dienu darījumu likme pakāpās no 2.75% uz 2.76%. Sagaidāms, ka nākamajā nedēļā situācija starpbanku naudas tirgū būs stabila, bet īsākā termiņa likmes līdz ar jaunā obligāto rezervju fiksācijas perioda iestāšanos 24. oktobrī varētu nedaudz pakāpties uz augšu.

Trešdien, 22. oktobrī notiks valsts 6 mēnešu parādzīmju izsole, kurā piedāvās vērtspapīrus 4.8 miljonu latu apmērā (kopā ar ceturtdienas fiksētās likmes izsoli - 6 miljonu latu). Ļoti ticami šķiet tas, kas nepārdos visas piedāvātās parādzīmes, bet pārdoto vērtspapīru diskonta likme varētu būt ap 3%. Atgādināsim, ka iepriekšējā 6 mēnešu parādzīmju izsole beidzās ar neko, jo Valsts Kasi neapmierināja banku piedāvātās likmes.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra