Parex Asset Management

Lietuva
Pagājušajā nedēļā Lietuvas Nacionālajā fondu biržā (LNB) kotēto akciju apgrozījums pieauga līdz 8.2 miljoniem litu, savukārt blue chip akciju indekss LITIN noslīdēja par 0.46%, līdz 463.04 punktiem.

Aizvadītajā nedēļā vislielākais apgrozījums tika fiksēts tirdzniecībā ar Rokiskio Suris ORS akcijām - 1.5 miljoni litu jeb 19% no kopējā akciju apgrozījuma biržā. Piena pārstrādes grupas akciju cena atskaites perioda ietvaros samazinājās par 1.04%, līdz 47.5 litiem.

Salīdzinoši liels apgrozījums - 1.3 miljoni litu - tika sasniegts tirdzniecībā ar Lietuvos Telekomas ORS akcijām. Fiksēto telekomunikāciju uzņēmuma akciju cena nedēļas laikā saruka par 1.32%, līdz 1.50 litiem.

Vilniaus Baldu Kombinatas ORS (VBK), viens no lielākajiem Lietuvas mēbeļu ražotājiem, informēja, ka uzņēmuma pirmsnodokļu peļņa šā gada pirmajos desmit mēnešos ir sasniegusi 8.05 miljonus litu, kas ir par 18.3% vairāk nekā pērn atbilstošajā periodā.

Viens no centrālajiem notikumiem Lietuvā pagājušajā nedēļā bija energoapgādes uzņēmumu Vakaru Skirstomieji Tinklai ORS (VST) un Rytu Skirstomieji Tinklai ORS privatizācija. VTS, kura sākotnējā cena bija 359 miljoni litu, iegādājās ar Baltijas lielāko mazumtirdzniecības veikalu tīklu VP Market saistītu fizisku personu izveidots konsorcijs, kas pēc neoficiāls informācijas par 77% uzņēmuma piedāvājis 540 miljonus litu. Savukārt RTS, kura sākotnējā cena ir 421 miljons litu, vēl netika pārdots. Uz tā privatizāciju pretendē Igaunijas Eesti Energia un Vācijas E.ON Energie.

Igaunija
Akciju apgrozījums Tallinas Fondu biržā (TFB) pagājušajā nedēļā pieauga līdz 26 miljoniem eiro, bet biržas indekss TALSE nedēļu noslēdza par 3.01% zemāk, 262.47 punktu līmenī.

Vislielākais apgrozījums, kā jau tas ierasts, tika reģistrēts tirdzniecībā ar Hansapank AS akcijām - 19.3 miljoni eiro jeb 74% no kopējā akciju apgrozījuma biržā. Bankas akciju cena nedēļas laikā novēlās par 4.48%, līdz 18.77 eiro.

Salīdzinoši liels apgrozījums - 5.6 miljoni eiro, tika fiksēts tirdzniecībā ar telekomunikāciju holdinga Eesti Telekom AS akcijām. Uzņēmuma akciju cena nedēļas laikā saruka vēl par 1.66%, līdz 6.50 eiro.

Igaunijas lielākais alus ražotājs Saku Olletehas AS šā gada pirmajos deviņos mēnešos strādājis ar 3.4 miljonu eiro peļņu, kas ir gandrīz par 20% vairāk nekā pērn atbilstošajā periodā.

Apģērbu ražotājs Klementi AS noslēdza šā gada pirmos deviņus mēnešus ar 1.05 miljonu eiro zaudējumiem, kas ir lielāki nekā pērn atbilstošajā periodā, kad uzņēmuma zaudējumi bija 970 tūkstoši eiro.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra