Parex Asset Management

Lietuvas Nacionālā Fondu birža
Akciju apgrozījums Lietuvas Nacionālajā fondu biržā (LNB) pagājušajā nedēļā pieauga līdz 7.25 miljoniem litu. Savukārt blue chip akciju indekss LITIN novēlās par 1.95% zemāk, līdz 458.71 punktam.

Pagājušajā nedēļā vislielākais apgrozījums tika fiksēts tirdzniecībā ar Rokiskio Suris akcijām - 2.4 miljoni litu jeb 33% no kopējā akciju apgrozījuma biržā. Piena pārstrādes grupas akciju cena nedēļas laikā nemainījās, paliekot 48 litu līmenī.

Salīdzinoši liels apgrozījums - 969 tūkstoši litu - bija novērojams tirdzniecībā ar Bankas Snoras akcijām. Bankas akciju cena pagājušajā nedēļā uzlēca par 7.53% augstāk, līdz 7.85 litiem. Ievērojamais apgrozījums un akciju cenas pieaugums saistāms galvenokārt ar Lietuvas Bankas atļauju Krievijas Konversbank pārņemt kontroli pār Snoras.

Lietuvas ledusskapju ražotājs Snaige šā gada pirmajos deviņos mēnešos strādājis ar 25.7 miljonu litu pirmsnodokļu peļņu, kas ir par 11% vairāk nekā pērn atbilstošajā laika periodā.

Utenos Trikotazas šā gada pirmajos mēnešos strādājusi ar 10.98 miljonu litu peļņu, kas ir par 8.7% vairāk nekā pērn atbilstošajā periodā.

Tallinas Fondu birža
Akciju apgrozījums Tallinas Fondu biržā (TFB) pagājušajā nedēļā pieauga līdz 23 miljoniem eiro, savukārt indekss TALSE atkāpās par 1.62%, līdz 286.20 punktiem.

Vislielākais apgrozījums, kā jau tas ierasts, tika reģistrēts tirdzniecībā ar Hansapank akcijām - 19.3 miljoni eiro jeb 83.6% no kopējā akciju apgrozījuma biržā. Bankas akciju cena nedēļas laikā samazinājās par 3.58%, līdz 21.02 eiro. Hansabank pagājušajā nedēļā informēja, ka šā gada pirmajos deviņos mēnešos strādājusi ar 99.3 miljonu eiro peļņu, kas ir par 12.5% vairāk nekā pērn atbilstošajā periodā, savukārt trešajā ceturksnī bankas kopējā peļņa bija 35.7 miljoni eiro - par 2.5% mazāka nekā pērn.

Salīdzinoši liels apgrozījums - 1.2 miljoni eiro, tika fiksēts tirdzniecībā ar telekomunikāciju holdinga Eesti Telekom akcijām. Uzņēmuma akciju cena nedēļas laikā nemainījās, paliekot 7.05 eiro līmenī.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra