Parex Asset Management

Lietuvas Nacionālā Fondu birža
Akciju apgrozījums Lietuvas Nacionālajā fondu biržā (LNB) pagājušajā nedēļā saruka līdz 12.5 miljoniem litu. Savukārt Lietuvas biržas Blue chip indekss LITIN pakāpās par 1.72%, līdz 495.97 punktiem.

Arī pagājušajā nedēļā vislielākais apgrozījums tika fiksēts tirdzniecībā ar Rokiskio Suris ORS akcijām - 1.7 miljoni litu jeb 14% no kopējā akciju apgrozījuma biržā. Piena pārstrādes uzņēmumu grupas cena nedēļas laikā samazinājās par 1.02%, līdz 46.52 litiem par akciju

Salīdzinoši liels apgrozījums - 1.6 miljoni litu - bija novērojams tirdzniecībā ar Lietuvas alkoholisko dzērienu ražotāja Stumbras akcijām. Uzņēmuma akciju cena pagājušajā nedēļā noslīdēja par 0.73%, līdz 5.45 litiem. Lietuvā uzmanības centrā pagājušajā nedēļā bija elektroapgādes uzņēmumu Rytu Skirstomieji Tinklai un Vakaru Skirstomieji Tinklai privatizācija uz kuru pieteikušies aptuveni desmit potenciālie pircēji. Uz šo ziņu fona abu uzņēmumu akcijas piedzīvoja ievērojamu kāpumu.

Tallinas fondu birža
Akciju apgrozījums Tallinas Fondu biržā (TFB) pagājušajā nedēļā sasniedza 36.5 miljonus eiro*, savukārt biržas indekss TALSE uzkāpa par 2.76%, līdz 292.62 punktiem.

Vislielākais apgrozījums, kā jau tas ierasts, tika reģistrēts tirdzniecībā ar Hansapank akcijām - 30.5 miljoni eiro jeb 83% no kopējā akciju apgrozījuma biržā. Bankas akciju cena nedēļas laikā uzlēca par 6.25%, līdz 21.25 eiro.

Salīdzinoši liels apgrozījums - 2 miljoni eiro, tika fiksēts tirdzniecībā ar celtniecības uzņēmumu holdinga Merko Ehitus akcijām. Uzņēmuma akciju cena nedēļas laikā atkāpās par 4.43%, līdz 10.99 eiro.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra