Parex Asset Management

Lietuvas Nacionālā Fondu birža
Akciju apgrozījums Lietuvas Nacionālajā fondu biržā (LNB) pagājušajā nedēļā saruka līdz 6.2 miljoniem litu*. Sarukt turpināja arī Lietuvas biržas blue chip akciju indekss LITIN, nokrītot vēl par 2.72%, līdz 452.97 punktiem.

Pagājušajā nedēļā vislielākais apgrozījums tika fiksēts tirdzniecībā ar Lietuvos Telekomas akcijām - 1.47 miljoni litu jeb 24% no kopējā akciju apgrozījuma biržā. Fiksēto telekomunikāciju uzņēmuma akciju cena nedēļas laikā saruka par 2.63%, līdz 1.48 litiem. LT, cenšoties atgūt kopš fiksēto telekomunikāciju tirgus liberalizācijas (šā gada sākumā) zaudēto tirgus daļu, paziņoja, ka no oktobra samazina starptautisko zvanu tarifus uz vairāk nekā 70 valstīm par 30%. Jāatzīmē, ka bijušā monopolista tirgus daļa starptautisko zvanu segmentā ir sarukusi zem 50%.

Salīdzinoši liels apgrozījums - 816 tūkstoši litu - bija novērojams tirdzniecībā ar televizoru detaļu ražotāja Vilniaus Vingis akcijām. Uzņēmuma akciju cena pagājušajā nedēļā pieauga par 0.61%, līdz 8.25 litiem. Akciju cenas pieaugumu nespēja kavēt pat ziņas, ka kompānijas pārdošanas apjomi šā gada pirmajos deviņos mēnešos ir sarukuši par 20%. Septembrī pārdošanas apjomi, salīdzinot ar augustu, pieauga par gandrīz 30%, tomēr, salīdzinot ar pagājušā gada atbilstošo periodu, bija vērojams 5.7% kritums.

Viens no Lietuvas lielākajiem mēbeļu ražotājiem Vilniaus Baldu Kombinatas šā gada septembrī ir sasniedzis absolūto pārdošanas apjomu rekordu - 9.16 miljonus litu, jeb par 15% vairāk nekā pērn atbilstošajā mēnesī. Kopumā šā gada pirmajos deviņos mēnešos uzņēmuma apgrozījums sastāda 66.58 miljonus litu, kas ir par 7.2% vairāk nekā pērn. Turklāt kompānija informēja, ka šā gada pirmajos deviņos mēnešos ražotnes modernizācijā investēti vairāk nekā 6 miljoni litu, bet kopumā gada laikā investīcijas sasniegs 9 miljonus litu. Uzņēmums plāno ražotnes attīstībā ik gadu investēt 8 līdz 9 miljonus litu, lai līdz 2006. gadam sasniegtu 50 miljonu eiro apgrozījumu. Jāatzīmē, ka 94% kompānijas produkcijas tiek pārdots skandināvu mēbeļu gigantam IKEA.

Tallinas Fondu birža
Akciju apgrozījums Tallinas Fondu biržā (TFB) pagājušajā nedēļā pieauga līdz 23.5 miljoniem eiro, savukārt biržas indekss TALSE atkāpās vēl par 1.24%, līdz 271.82 punktiem.

Vislielākais apgrozījums, kā jau tas ierasts, tika reģistrēts tirdzniecībā ar Hansapank akcijām - 18 miljoni eiro jeb 77% no kopējā akciju apgrozījuma biržā. Bankas akciju cena nedēļas laikā samazinājās par 2.45%, līdz 19.50 eiro.

Salīdzinoši liels apgrozījums - 4 miljoni eiro, tika fiksēts tirdzniecībā ar telekomunikāciju holdinga Eesti Telekom akcijām. Uzņēmuma akciju cena nedēļas laikā atkāpās par 1.30%, līdz 6.81 eiro.

Pagājušajā nedēļā Igaunijas elektroiekārtu ražotājs Harju Elekter AS parakstīja vienošanos par 51% Lietuvas elektropreču ražotāja Rifas ciegādi, kas ļaus paplašināt kompānijas noieta tirgus daļu Lietuvā. Uz šo ziņu fona Harju Elekter akciju cena uzlēca par 13.02%, līdz 5.99 eiro.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra