Parex Asset Management

Lietuvas Nacionālā fondu birža
Pagājušajā nedēļā Lietuvas Nacionālajā fondu biržā (LNB) kotēto akciju apgrozījums saruka līdz 6 miljoniem litu, savukārt blue chip akciju indekss LITIN pieauga par 2.16%, līdz 457.87 punktiem.

Arī pagājušajā nedēļā vislielākais apgrozījums tika fiksēts tirdzniecībā ar Mazeikiu nafta ORS (MN) akcijām - 1.41 miljons litu jeb 23.5% no kopējā akciju apgrozījuma biržā. Naftas koncerna akciju cena atskaites perioda ietvaros uzlēca par 7.50%, līdz 2.15 litiem, atgūstot daļu no nedēļu iepriekš zaudētā, kad graujoši ietekmi radīja Krievijas naftas kompānijas YUKOS skandāls. Savukārt šajā nedēļā tirgū parādījās ziņas, kas YUKOS vietu pie MN stūres varētu ieņemt cits Krievijas naftas gigants LUKoil.

Salīdzinoši liels apgrozījums - 1.06 miljoni litu - bija novērojams tirdzniecībā ar Rokiskio Suris ORS akcijām. Piena pārstrādes grupas akciju cena pagājušajā nedēļā pakāpās par 0.63%, līdz 48 litiem. Akciju cenas kāpumu sekmēja kompānijas paziņojums par pirmo deviņu mēnešu tīro peļņu 8.3 miljonu litu apmērā, salīdzinot ar gadu iepriekš piedzīvotajiem 3.5 miljonu litu zaudējumiem. Uzņēmuma apgrozījums gada laikā ir krities par 5%, līdz 250.8 miljoniem litu.

Savukārt, cita piena pārstrādes grupa Pieno Zvaigzdes ORS šajā periodā nopelnījusi 6.405 miljonus litu, realizējot produkciju 206.998 miljonu apmērā. Kompānijas zaudējumi pērn trijos ceturkšņos sasniedza 1.947 miljons litu. Uz šo ziņu fona, kompānijas akciju vērtība biržā uzlēca par 9.52%, līdz 2.3 litiem.

Šā gada pirmajos desmit mēnešos Vilniaus Vingis ORS pārdevis produkciju 104.1 miljona litu apmērā, kas ir par 19% mazāk nekā atbilstošajā periodā gadu iepriekš.

Tajā pat laikā ledusskapju ražotājs Snaige ORS ir kāpinājis savu realizētās produkcijas apjomu par 10.4%, līdz 237.87 miljoniem litu.

Viens no vadošajiem Lietuvas mēbeļu ražotājiem Vilniaus Baldu Kombinatas ORS savā atskaitē norādīja, ka uzņēmuma apgrozījums gada pirmajos desmit mēnešos ir pieaudzis par 6%, sasniedzot 74.263 miljonus litu.

Savukārt vadošā Lietuvas trikotāžas uzņēmuma Utenos Trikotazas apgrozījums desmit mēnešos bija 111.291 miljons litu, 2.9% kāpums gada laikā.

Tallinas fondu birža
Akciju apgrozījums Tallinas Fondu biržā (TFB) pagājušajā nedēļā pieauga līdz 23.7 miljoniem eiro, savukārt biržas indekss TALSE nedēļu noslēdza par 0.29% augstāk - 274.33 punktu līmenī.

Vislielākais apgrozījums, kā jau tas ierasts, tika reģistrēts tirdzniecībā ar Hansapank AS akcijām - 20.7 miljoni eiro jeb 87% no kopējā akciju apgrozījuma biržā. Bankas akciju cena nedēļas laikā noslīdēja par 0.20%, līdz 19.55 eiro.

Salīdzinoši liels apgrozījums - 1.08 miljoni eiro, tika fiksēts tirdzniecībā ar telekomunikāciju holdinga Eesti Telekom AS akcijām. Uzņēmuma akciju cena nedēļas laikā pakāpās par 0.43%, līdz 6.98 eiro.

Igaunijas drošības jostu ražotājs Norma AS noslēdzis līgumu ar Krievijas autobūvētāju AvtoVAZ par modernas drošības sistēmas izstrādi jaunajiem VAZ automobīļiem, kurus sāks ražot 2005. gadā. Uz šo ziņu fona kompānijas akciju vērtība biržā uzkāpa par 2.64%, līdz 6.23 eiro.

Igaunijas konditorejas fabrikas Kalev AS lielākais akcionārs Olivers Krūda nupat kā zaudējis tiesas prāvu uzņēmuma mazākuma akcionāram - kompānijai Milestone. Tiesāšanās notika sakarā ar obligāto akciju atpirkšanas piedāvājuma neizteikšanu. Jāatzīmē, ka šis ir pirmais gadījums Igaunijā, kad tiesa lemj par labu kāda uzņēmuma mazākuma akcionāriem.

Elektrisko ierīču ražotājs Harju Elekter AS informējis par deviņu mēnešu tīro peļņu 110.8 miljonu kronu apmērā, salīdzinot ar pērn attiecīgajā periodā nopelnītajiem 50.6 miljoniem. Savukārt apgrozījums šajā periodā ir pieaudzis no 186.6 līdz 235.4 miljoniem kronu.

Igaunijas celtniecības grupas Merko Ehitus AS n

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra