Parex Asset Management

Lietuvas Nacionālā Fondu birža
Akciju apgrozījums Lietuvas Nacionālajā fondu biržā (LNB) pagājušajā nedēļā pieauga līdz 20.8 miljoniem litu*. Savukārt Lietuvas biržas Blue chip indekss LITIN pēc vairāku nedēļu kāpuma piedzīvoja korekciju, atkāpjoties par 3.59%, līdz 487.57 punktiem.

Arī pagājušajā nedēļā vislielākais apgrozījums tika fiksēts tirdzniecībā ar Rokiskio Suris akcijām - 5.5 miljoni litu jeb 26.4% no kopējā akciju apgrozījuma biržā. Piena pārstrādes uzņēmumu grupas cena nedēļas laikā pakāpās par 1.95%, līdz 47 litiem par akciju.

Salīdzinoši liels apgrozījums - 4.1 miljons litu - bija novērojams tirdzniecībā ar Lietuvas fiksēto telekomunikāciju lielākā uzņēmuma Lietuvos Telekomas akcijām. Uzņēmuma akciju cena pagājušajā nedēļā novēlās par 8.05%, līdz 1.60 litiem.

Lietuvas farmaceitiskais uzņēmums Sanitas šā gada pirmajos astoņos mēnešos pārdevis produkciju par kopējos summu 20.3 miljoni litu, kas ir par 14% vairāk nekā pērn atbilstošajā periodā.

Tallinas Fondu birža
Akciju apgrozījums Tallinas Fondu biržā (TFB) pagājušās nedēļas laikā pieauga līdz 42 miljoniem eiro*, savukārt biržas indekss TALSE novēlās par 6.75%, līdz 284.75 punktiem.

Vislielākais apgrozījums, kā jau tas ierasts, tika reģistrēts tirdzniecībā ar Hansapank akcijām - 35.9 miljoni eiro jeb 85% no kopējā akciju apgrozījuma biržā. Bankas akciju cena nedēļas laikā saruka par 8.68%, līdz 20 eiro.

Salīdzinoši liels apgrozījums - 4.7 miljoni eiro, tika fiksēts tirdzniecībā ar telekomunikāciju holdinga Eesti Telekom akcijām. Uzņēmuma akciju cena nedēļas laikā atkāpās par 5.77%, līdz 7.35 eiro.

Harju Elekter ir parakstījis sākotnējo vienošanos par 51% Lietuvas elektronikas iekārtu ražotāja Rifas iegādi. 25% akciju tiks atpirkti no līdzšinējā īpašnieka, savukārt pārējās akcijas tiks iegūtas no papildus emisijas.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra