Parex Asset Management

Lietuvas naudas tirgus
Lietuvas starpbanku naudas tirgus likmes aizvadītajā nedēļā atkāpās no to iepriekšējiem līmeņiem. Tā, VILIBOR Overnight likme atskaites perioda ietvaros novēlās par 0.56 procenta punktiem, līdz 2.08%, bet vienas nedēļas darījumu likme - par 0.23 procenta punktiem, līdz 2.25% līmenim. Savukārt viena mēneša darījumu likme nedēļu noslēdza par 0.05 procenta punktiem zemāk - pie 2.39% atzīmes.

Lietuvas valsts parāda vērtspapīru izsolē 6. oktobrī tika pārdotas viena gada parādzīmes 40 miljonu litu apjomā. 2004. gada 16. septembrī dzēšamo vērtspapīru vidējā diskonta likme tika noteikta 2.378% - par 0.03 procenta punktiem augstāka, salīdzinot ar septembra vidū notikušo šīs pašas emisijas vērtspapīru izsoli. 13. oktobra izsolē piedāvās 3 gadu obligācijas ar dzēšanas termiņu 2006. gada 12. oktobrī.

Valsts parāda vērtspapīru apgrozījums Lietuvas Nacionālajā Fondu biržā pagājušā nedēļā pieauga, sasniedzot 52.2 miljonus litu. Šoreiz pilnīgi visu apgrozījumu veidoja tiešie darījumi, bet 94.3% no apgrozījuma veidoja darījumi ar papīriem, kas dzēšami pēc vairāk nekā gada.

Saskaņā ar Statistikas departamenta datiem, Lietuvā septembrī, salīdzinot ar augustu, patēriņa cenas ir sarukušas par 0.4%. Septembris ir jau trešais mēnesis pēc kārtas, kad tiek reģistrēta deflācija, bet gadā kopumā patēriņa cenu indekss ir kāpis tikai divreiz. Gada laikā, salīdzinot ar 2002. gada septembri, patēriņa cenas ir novēlušās par 0.8%.

Igaunijas naudas tirgus
Igaunijas starpbanku naudas tirgus likmes atskaites perioda ietvaros saglabājās nemainīgas. Viena, sešu un 12 mēnešu darījumu likmes visu nedēļu turējās stabilas attiecīgi 2.57%, 2.70% un 2.77% līmeņos.

Igaunijas Centrālajā vērtspapīru depozitārijā reģistrēto parāda vērtspapīru kopējais apgrozījums aizvadītajā nedēļā saruka līdz 5.4 miljoniem kronu. Visaktīvāk tika tirgotas Tallink Group obligācijas ar dzēšanas termiņu 2004. gada 27. augustā (54% no kopējā apgrozījuma).

Igaunijas Statistikas birojs informējis, ka patēriņa cenas septembrī, salīdzinot ar augustu, ir pieaugušas par 0.2% - preču cenas uzkāpušas

par 0.5%, savukārt pakalpojumi kļuvuši par 0.3% lētāki. Skatoties gada griezumā, patēriņa cenu indekss ir pakāpies par 1.4%.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra