Parex Asset Management

Lietuva
Arī šo atskaites periodu Lietuvas starpbanku naudas tirgus likmes noslēdza tuvu savām izejas pozīcijām. Nedēļas laikā VILIBOR Overnight likme noslīdēja par nieka 0.02 procenta punktiem, līdz 1.41%, bet vienas nedēļas darījumu likme - par 0.03 procenta punktiem, līdz 1.56% līmenim. Savukārt viena mēneša darījumu likme pakāpās par 0.03 procenta punktiem, līdz 2.23%.

Lietuvas valsts parāda vērtspapīru izsolē 8. decembrī tika pārdotas 5 gadu obligācijas 21.23 miljonu litu apjomā. 2008. gada 24. janvārī dzēšamo papīru ienesīguma likme tika noteikta 4.369% - par 0.015 procenta punktiem zemāka, nekā novembra vidū notikušajā atbilstoša termiņa vērtspapīru izsolē. 15. decembra izsolē piedāvās viena gada parādzīmes ar dzēšanas termiņu 2004. gada 11. novembrī.

Valsts parāda vērtspapīru apgrozījums Lietuvas Nacionālajā Fondu biržā pagājušā nedēļā saruka līdz 14.7 miljoniem litu. Šoreiz praktiski visu apgrozījumu veidoja tiešie darījumi, bet aptuveni četras piektdaļas no darījumiem notika ar papīriem, kas dzēšami pēc vairāk nekā gada.

Lietuvas Statistikas biroja dati norāda, ka patēriņa cenu indekss novembrī, salīdzinot ar oktobri, ir pieaudzis par 0.5%. Savukārt, gada ietvaros ir reģistrēta deflācija 1% apmērā.

Trešā lielākā Lietuvas banka Nord/LB Lietuva nolēmusi izlaist trīs gadu eiroobligācijas 50 miljonu litu apjomā. Banka vēlas aizņemties ārvalstu tirgos, lai iegūtu papildus līdzekļus tās ikdienas aktivitātēm.

Igaunija
Igaunijas Statistikas biroja provizoriskie dati liecina, ka iekšzemes kopprodukts šā gada trešajā ceturksnī, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, ir pieaudzis par 4.3%.

Arī pagājušajā nedēļā Igaunijas starpbanku naudas tirgū bija novērojamas nelielas izmaiņas. Tāpat kā nedēļu iepriekš par 0.01 procenta punktu pieauga sešu mēnešu TALIBOR likme, pārskata periodu noslēdzot pie 2.72% atzīmes. Savukārt viena un 12 mēnešu darījumu likmes turējās nesatricināmi stabilas attiecīgi 2.57% un 2.83% līmeņos.

Igaunijas Centrālajā vērtspapīru depozitārijā reģistrēto parāda vērtspapīru kopējais apgrozījums aizvadītajā nedēļā saruka līdz 16.2 miljoniem kronu. Visaktīvāk tika tirgoti Kesko parāda vērtspapīri ar dzēšanas termiņu 2004. gada 12. marts (36.7% no kopējā apgrozījuma).

Saskaņā ar Statistikas biroja datiem, Igaunijas patēriņa cenas novembrī ir sarukušas par 0.1%. Savukārt gada laikā - kopš 2002. gada novembra PCI ir palielinājies par 1.0%.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra