Parex Asset Management

Aizvadītajā nedēļā Rīgas Fondu biržā bija vērojama salīdzinoši neaktīva akciju tirdzniecība, kopējam apgrozījumam sasniedzot 412 tūkstošus latu. Toties biržas cenu indeksam RICI izdevās pārkāpt 400 punktu atzīmi, nedēļas laikā pieaugot par 6.93%, līdz 403.74 punktiem. Jāatzīmē, ka pagājušajā nedēļā vērtība kritās tikai vienai no oficiālajā un otrajā sarakstā kotēto kompāniju akcijām.

Visaktīvāk tika tirgotas A/S Liepājas Metalurgs akcijas, darījumi ar kurām veidoja 105 tūkstošus latu jeb 25% no kopējā apgrozījuma. Jāatzīmē gan, ka praktiski visu apgrozījumu veidoja tiešie darījumi. Kompānijas akciju cena nedēļas laikā uzlēca par 15.56%, līdz 0.52 latiem.

Salīdzinoši liels apgrozījums - 92 tūkstoši latu - bija novērojams tirdzniecībā ar A/S Lode akcijām. Arī šo akciju apgrozījumā lielāko daļu veidoja tiešie darījumi, bet kompānijas akciju cena novēlās par 10.4%, līdz 1.12 latiem.

Aizvadītā nedēļa bija pārbagāta ar kompāniju darbības rādītāju paziņojumiem. Ar pusgada finansu rezultātiem klajā nāca naftas tranzīta uzņēmums A/S Ventspils Nafta (VN), informējot par 24.4 tūkstošus latu tīro peļņu, kas ir ievērojams kritums, salīdzinot ar pērn attiecīgajā periodā nopelnītajiem 2 miljoniem latu. Uzņēmuma apgrozījums ir sarucis no 19.5 miljoniem latu līdz 13.5 miljoniem. Komentējot situāciju, VN pārstāvji ir vērsuši uzmanību uz Krievijas monopolstruktūru administratīvo lēmumu pārtraukt jēlnaftas eksportu pa cauruļvadu Latvijas virzienā un būtisko pieaugumu pa dzelzceļu pieņemtajā un pārkrautajā naftas apjomā.

Tāpat par pusgadā paveikto atskaitījās arī A/S Latvijas gāze. Dabasgāzes kompānijas tīrā peļņa nedaudz pārsniedza 5 miljonus latu, kas ir par 4.5% vairāk nekā gadu iepriekš. Tajā pat laikā uzņēmuma apgrozījums ir pieaudzis par 22.7%, līdz 59.7 miljoniem latu.

Latvijas zāļu ražošanas uzņēmums A/S Grindeks pirmo pusgadu noslēdzis ar 935 tūkstošus latu lielu peļņu un apgrozījumu 9.5 miljonu latu apjomā. Salīdzinot ar 2002. gada pirmo pusgadu, peļņa ir sarukusi par 4%, bet apgrozījums palielinājies par 22%. Savukārt cita zāļu ražotāja A/S Olainfarm peņa ir pieaugusi gandrīz četras reizes līdz 121 tūkstotim latu, apgrozījumam palielinoties par 77%, līdz 3.71 miljonam latu.

A/S Ditton pievadķēžu rūpnīca pusgada peļņa ir gandrīz dubultojusies, sasniedzot 312 tūkstošus latu, kamēr apgrozījums ir pieaudzis par 5.5%, līdz 3.56 miljoniem latu.

A/S Rīgas transporta flote informējusi par 1.24 miljonu latu lielu peļņu, kas ir ievērojami vairāk nekā pērn nopelnītie 47 tūkstoši. Tajā pat laikā kompānijas apgrozījums ir pieaudzis par 9%, līdz 5.6 miljoniem latu. Šo ziņu iespaidā kompānijas akciju cena uzlēca par 25.00%, līdz 0.2 latiem.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra