Parex Asset Management

Lietuvas akciju tirgus
Akciju apgrozījums Lietuvas Nacionālajā fondu biržā (LNB) pagājušajā nedēļā saruka līdz 10 miljoniem litu. Savukārt Lietuvas biržas blue chip indekss LITIN, nedēļas laikā piedzīvoja būtisku korekciju, nokrītot par 6.12%, līdz 465.63 punktiem. Jāatzīmē, ka no astoņām blue chip akcijām ar pieaugumu nedēļu spēja noslēgt tikai viena - Pieno zvaigzdes.

Pagājušajā nedēļā vislielākais apgrozījums tika fiksēts tirdzniecībā ar Lietuvos Telekomas (LT) akcijām - 1.74 miljoni litu jeb 17% no kopējā akciju apgrozījuma biržā. Fiksēto telekomunikāciju uzņēmuma akciju cena nedēļas laikā novēlās par 8.43%, līdz 1.52 litiem. Pagājušajā nedēļā LT informēja, ka no 2004. gada 2. janvāra kompāniju vadīs bijušais Hansabankas valdes priekšsēdētājs Arunas Siksta.

Salīdzinoši liels apgrozījums - 1 miljons litu - bija novērojams tirdzniecībā ar Lietuvas piena pārstrādes grupas Rokiskio Suris akcijām. Uzņēmuma akciju cena pagājušajā nedēļā saruka par 3.22%, līdz 45.02 litiem.

Televizoru detaļu ražotājs Vilniaus Vingis pagājušajā nedēļā informēja, ka samazina šā gada apgrozījuma prognozi par 24%, līdz 120 miljoniem litu, tomēr atstāja peļņas prognozi nemainīgu - 9 miljoni litu.

Tallinas Fondu birža
Akciju apgrozījums Tallinas Fondu biržā (TFB) pagājušajā nedēļā samazinājās līdz 21 miljonam eiro, savukārt biržas indekss TALSE novēlās par 5.94%, līdz 275.24 punktiem.

Vislielākais apgrozījums, kā jau tas ierasts, tika reģistrēts tirdzniecībā ar Hansapank akcijām - 14.5 miljoni eiro jeb 68% no kopējā akciju apgrozījuma biržā. Bankas akciju cena nedēļas laikā samazinājās par 5.93%, līdz 19.99 eiro. Hansapank akciju cenas kritumu lielā mērā noteica kompānijas paziņojums, ka tā samazina vidējā termiņa pirmsnodokļu peļņas pieauguma prognozi no 20% līdz 10% gadā.

Salīdzinoši liels apgrozījums - 4.5 miljoni eiro, tika fiksēts tirdzniecībā ar telekomunikāciju holdinga Eesti Telekom akcijām. Uzņēmuma akciju cena nedēļas laikā atkāpās par 5.48%, līdz 6.90 eiro.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra