Parex Asset Management

Arī aizvadītajā nedēļā tirdzniecības aktivitāte Rīgas Fondu biržā bija diezgan zema, kopējam akciju apgrozījumam sasniedzot 258 tūkstošus latu. Savukārt biržas cenu indekss RICI nedēļu noslēdza ar 0.20% pieaugumu līdz 470.04 punktu līmenim.

Par pagājušās nedēļas apgrozījuma līderi kļuva A/S Ventspils nafta (VN) akcijas, kuru kopējais apgrozījums veidoja 60.7 tūkstošus latu jeb 23% no kopējā akciju apgrozījuma biržā. VN akciju cena biržā nedēļas laikā pakāpās par 2.50%, līdz 1.23 latiem. Ventspils nafta informēja, ka šā gada pirmajos desmit mēnešos caur tās terminālu ir pārkrauta nafta un naftas produkti 9.6 miljonu tonnu apmērā, kas ir par 23.2% mazāk nekā attiecīgajā periodā gadu iepriekš. Jāatgādina, ka pašlaik uzņēmums naftu saņem tikai pa dzelzceļu, bet pērn tā galvenokārt tika saņemta pa cauruļvadu.

Salīdzinoši liels apgrozījums - 47.7 tūkstoši latu - bija novērojams tirdzniecībā ar A/S Latvijas Kuģniecība (LK) akcijām. LK akciju cena pieauga par 2.94%, līdz 0.35 latiem. Jūras pārvadājumu kompānija šā gada pirmos deviņus mēnešus noslēdza ar 17.2 miljonus ASV dolāru (9.7 miljonu latu) peļņu, kas ir par 23.2 miljoniem dolāru vairāk nekā pērn šajā laikā. LK plāno šogad strādāt ar tīro pelņu 11.347 miljonu ASV dolāru (6.5 miljonu latu) apmērā.

Zivju pārstrādes uzņēmuma A/S Kaija apgrozījums šā gada pirmajos trīs ceturkšņos saruka trīs reizes, līdz 2.604 miljoniem latu. Līdz ar to, kompānija pārskata periodu noslēdza ar 800.9 tūkstošu latu lieliem zaudējumiem. Uzņēmums plāno gadu noslēgt ar zaudējumiem 729 tūkstošu latu apmērā.

A/S Valmieras Stikla Šķiedra informēja, ka šā gada pirmajos desmit mēnešos uzņēmums pārdevis produkciju 17.44 miljonu latu vērtībā, kas ir par 8.9% vairāk nekā attiecīgajā periodā 2002. gadā.

A/S Rīgas kuģu būvētava (RKB) atbrīvojusies no aptuveni 31% tai piederošajām Liepājas kuģu remonta rūpnīcas Tosmares kuģubūvētava akcijām. Pēc šī darījuma, RKB kontrolē vairs tikai 49% LCD reģistrētā Liepājas uzņēmuma, un tādējādi kompānijai nav jāizsaka likumā paredzētais obligātais akciju atpirkšanas piedāvājums mazākuma akcionāriem.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra