Jānis Paplavskis, Parekss bankas naudas tirgus operāciju vadītājs

Pagājušās nedēļās svarīgākais notikums neapšaubāmi bija līdz šim neredzēti gara dzēšanas termiņa valsts vērtspapīru - 10 gadīgo Latvijas iekšējā aizņēmuma obligāciju izsole. Kā jau bija sagaidāms, investoru interese par šiem vērtspapīriem bija ļoti liela, un šis faktors tad arī noteica to, ka izsolē pārdotajām obligācijām tika noteikts daudziem negaidīti zemais 5.19% ienesīgums.

Jāatzīmē, ka spēcīgu interesi par Latvijas valdības papīriem izrādīja ārvalstu bankas. Un tas nav nekāds brīnums, ņemot vērā kvalitatīvu parāda vērtspapīru piedāvāto ienesīgumu mērķtiecīgo lejupslīdi, kas mudina starptautiskos investorus doties teju izmisīgos pieņemamas kvalitātes ienesīgu vērtspapīru meklējumus. Tā, piemēram, Vācijas valdības 10 gadīgo obligāciju ienesīgums pagājušajā nedēļā nokritās zem 4%, tādējādi sasniedzot zemākos līmeņus kopš 1999. gada aprīļa.

Pagājušajā nedēļā starpbanku tirgū saglabājās pastiprinātā interese par latu resursiem, tomēr tā kā Latvijas Bankas turpināja tik pat aktīvi dalīt naudu Repo izsolēs (pagājušajā nedēļā kopumā izsniegti 28 miljoni latu), likmes turējās stabilas. RIGIBOR overnight, vienas nedēļas un viena mēneša likmes nedēļu pabeidza pilnīgi bez izmaiņām attiecīgi 3.03%, 3.15% un 3.45%, bet 3, 6 un 12 mēnešu likmes - attiecīgi 3.76%, 4.08% un 4.36%.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra