Jānis Paplavskis
Naudas tirgus operāciju vadītājs
Parekss Banka


Nedēļas beigas sakrita ar obligāto rezervju fiksācijas perioda noslēgumu. Tā rezultātā, komercbanku satraukums par pietiekošu likviditāti noveda pie īsākā termiņa likmes - RIGIBOR overnight kāpuma par 0.19 procenta punktiem, līdz 3.27%. Tajā pat laikā pārējās starpbanku naudas tirgus likmes saglabājās diezgan stabilas. Tā, vienas nedēļas darījumu likme noslīdēja par 0.01 procenta punktu, līdz 3.22%, bet viena mēneša likme pakāpās par 0.03 procenta punktiem, līdz 3.42% līmenim. Savukārt garākā termiņa - trīs, sešu un divpadsmit mēnešu likmes visu nedēļu noturējās pie attiecīgi 3.83%, 4.04% un 4.38% atzīmes.

Pagājušajā nedēļā Latvijas Bankas Repo izsolēs kopumā tika izsniegti lata resursi gandrīz 94 miljonu latu apmērā, lielākajai daļai no darījumiem notiekot ar atmaksas termiņu septiņas dienas. Nākamās nedēļas laikā sagaidāms, ka līdz ar jaunā obligāto rezervju fiksācijas perioda iestāšanos īsākā termiņa likmes varētu nedaudz noslīdēt uz leju.

Trešdien, 27. augustā notiks 3 gadu valsts obligāciju izsole, kurā piedāvās vērtspapīrus 12 miljonu latu apmērā (kopā ar ceturtdienas fiksētās likmes izsoli - 15 miljonu latu). Tā kā, visticamāk, Valsts Kasi varētu neapmierināt banku pieprasītās likmes, ļoti iespējams, ka netiks pārdoti visi piedāvātie vērtspapīri, un ienesīgums varētu būt aptuveni 3.5% robežās.

Ekonomika

Finanses

Mazais bizness

Tehnoloģijas

Dzīvesstils

Foto galerijas

Karikatūra